Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sok orrtúrástól demencia?

Sok orrtúrástól demencia?

Figyelt kérdés

[link]


Gyerekként sokat túrtam az orrom, illetve egyik legjobb barátomnak még 25 évesen is megvan ez a rossz szokása, demensek leszünk? Többi rizikótényező nem áll fent a demenciával kapcsolatban.


tegnap 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
lol
tegnap 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már azok vagytok
tegnap 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Nekem meg azt mondták gyerekként, hogy a borneói nagyorrú majom attól ilyen, hogy sokat piszkálja az orrát.

Szerintem vásárolj be banánból is, biztos ami biztos.

tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orrtúrásnak semmi köze a demenciához. Az orrtúrás inkább egy gusztustalan rossz szokás. A demenciáról itt olvashatsz, [link]
tegnap 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Demenciánál kicsit dúrvább dolgokat is okozhat, bár ahhoz elég durván kell túrni az orrot.
tegnap 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki nem akar indexet olvasni: egy tanulmányt idéznek, ami szerint az orrtúrástól megsérülhet az orr hámja, ezáltal bizonyos bacik a szaglóideghez jutnak, azon át az agyba, és ott hozzájárulhatnak a demencia kialakulásához.


Magát a tanulmányt nem néztem, csak az újságcikket. Az újságírói értelmezés sokszor túlzó és szenzációhajhász, szóval annyira ne ijedjenek meg az orrtúrók. Meglepne, ha emberekben is sikerülne kimutatni érdemi demencia növekedést az orrtúrással kapcsolatban (mert amúgy a vizsgálatot állatokon végezték). Egy csomó minden mástól is sérül az orrnyálkahártya, amivel úgyse tudsz mit csinálni.

tegnap 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!