Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az ,hogy egy megfázá...

Miért van az ,hogy egy megfázásnál, vírusos betegségnél estére egész jól érzed magad, aztán reggel keléskor meg rosszabbul?

Figyelt kérdés
Estére sokszor már úgy érzem magam,mint akinek kutya baja, úgy fekszek le, hogy nagy alvás után már még jobb lesz minden, de a legtöbb esetben reggel az ember ébredésnél rosszabb állapotban van mikor lefekszik,pedig a gyógyulás folyamatában van már. Erre mi a magyarázat?
tegnap 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a vírusok a nyugvó, alvó szervezetet könnyebben legyengítik, ez a "fegyverük". Sokan azt gondolják pihenni kell ha valaki megfázik, igen pihenni is kell ez részben igaz, de sokkal hamarabb gyógyulsz, ha mozogsz, sportolsz is kicsit.
tegnap 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én szubjektíven azt szoktam érezni, hogy fekve az orromból csorgó takony megáll a torkomban és kimarja. Alvástól függetlenül, de nyilván éjjel hosszabban fekszem egybefüggően. Valamennyit segít ha lefekvés előtt kimosom az orrom sós vízzel (van ehhez való palackom, nem bonyolult művelet csak elsőre fura érzés). Kicsit segít a torokfertőtlenítő tabletta is (pl. Strepsils).
tegnap 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En mar 5 napja nem tudom venni a levegot...félóránként bedugul az orrom.2-3 orakat alszok ejjel. En mar nem birom
ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!