Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vesepanasszal voltam kórházban...

Vesepanasszal voltam kórházban, kaphatok szepszist? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hányással, derékfájással és hőemelkedéssel kerültem kórházba egy hete. Hazaengedtek miután a gyógyszerekre jól reagáltam, azt mondták ha magas lázam van akkor menjek vissza. A háziorvos és egy orvos ismerős azt mondták a folyamatos láz gond csak.

Nekem azóta napi 2x megy fel a lázam, de 1 lázcsillapítóval simán fél napig visszamegy 37,2re mondjuk. Holnap megyek vissza urológushoz, de kellene aggódjak?

A láz mellett kicsit étvágytalan vagyok, a pulzusom 115 körüli, a vérnyomásom átlag 100/70.

Azonban nem veszem szaporán a levegőt, magamnál vagyok stb. Antibiotikumot szedtem végig. Akinek van/volt tapasztalata ezzel kellene aggódjak? Nyilván a dokit megkérdezem majd.



aug. 12. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, de valami biztos van benned. Katéterre nem volt szükség esetleg?
aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A-a, a vizeletemmel minden rendben, rendszeres, a folyadékot is kívánom. Azóta a derekam se fáj annyit.
aug. 12. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Vírus?
aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos mondjuk kérhet egy labort gyulladásos paraméterekkel, vérképpel, onnan látszik, hogy merre halad benned a fertőzés a panaszok kezdete meg a kórházi kezeléses értékekkel összevetve.
aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet a 4. kommentelőnek! Beszélek majd vele!


A 3-asra válasz az is lehet mert amúgy bazira begyulladt tegnap a torkom, a kórházba is mindenki köhögött.

aug. 12. 15:17
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mitől kaphattál volna szepszist? Az csak akkor lehetne, ha lett volna valami invazív beavatkozásod. Mivel a gyógyszerekre jól reagáltál, ez tuti nincs. Ellenőrizni kellene vérvétellel, vizelet laborral pl., de úgyis már urológiára mész vissza, majd vele megbeszéled, kórházi fertőzést egy pillanat alatt össze lehet szedni.
aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy ha valamelyik szerv begyullad, az is okozhat ilyet csak amiatt aggódtam.
aug. 12. 17:32
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, de akkor téged nem engedtek volna ki a kórházból, ahhoz nagy szintű szervkárosodás kell legyen és tünetek is lennének. Szerintem ezt nyugodtan hagyd el.
aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnézték, hogy nem vesekő-e?
aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen! Csak begyulladt a vesém "szerencsére", a baktérium tenyésztésem a vizeletben szintén negatív lett.

Azóta durván begyulladt a torkom, szárazan köhögök, úgyhogy valószínűleg elkaptam valami vírust és amiatt van lázam.

aug. 17. 06:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!