Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ez HIV lehet?

Szerintetek ez HIV lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tortent mostmar kb. 1honapja, hogy egy regebbi ismerosommel (No 28) vegul ossze fekudtunk vedekezes nelkul es minden pozban mindenhogy, hogy ertsetek...de az eset utan parnappal vettem eszre rajta vagy figyeltem csak fel ra, a jelekre az allapotarol ha lehet igy mondani. Nekem utana masfel hettel volt egy kis orr folyasom fejfajassal es ennyi. Viszont rajta eszre vettem, hogy feher a nyelve, arcan ketoldalt az all kozeleben oldalt gyullados pattanasok voltak neki vagy a helyuk, mindig rosszul letre panaszkodik es fogyott az utobbi evekben marmint magahoz kepest de nem sovany es meselte, hogy volt mar azert tobb ferfival is az elmult evekben. Utana olvastam es lehetnek ilyen jelei/tunetei az elore haladott HIV fertozesnek is ami neki vannak epp. Ezert is gondolkodtam el rajta igy utolag. Velemeny a vervetlen kivul? Koszi

jún. 3. 01:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem zarhato ki. De ma mar hatekony HIV gatlo terapiak vannak.
jún. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a HIV fertőzésnek valóban nem túl egyértelműek a tünetei, de ha már olyan feltűnőek a tünetek, hogy más is észreveszi, akkor csak feltűnt volna magának a fertőzöttnek is...és hátha nem szexelne védekezés nélkül fűvel-fával, ha gyanús neki a dolog.

Szerintem kicsi az esélye amúgy:

"Összességében 4500 fölötti a kumulatív (1985 óta regisztrált összes fertőzött) HIV-fertőzések száma Magyarországon. Jelenleg 2500 regisztrált HIV-fertőzött él itthon, több mint 90 százalékuk rendszeres kezelésben részesül, közülük 95 százalék kimutathatatlan vírusszinttel rendelkezik, azaz nem fertőző."

Ez azért elég kis szám az össznépességhez viszonyítva, még úgy is hogy sokan még biztos nem is tudnak róla valóban, hogy fertőzöttek.

Viszont ezt így senki nem fogja tudni megmondani neked itt, de saját magamról tudom, hogy ha ez egyszer az emberben felmerül, akkor úgyis időről-időre be fog pánikolni rajta, és csak az nyugtatja meg, mikor megjön az eredmény, szóval szerintem ess túl rajta (a későbbi partnerek érdekében is).

Nekem kb. másnap megjött az eredmény, sok éves kő gördült le a szívemről :)

jún. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hat elhiszem :D
jún. 3. 01:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!