Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges hogy felváztam?

Lehetséges hogy felváztam?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két napban, rendkivüli fájdalmat érzek székletkor.

Mintha eldugult volna a húgycső, és iszónyatosan fáj és ég vizeléskor.


2010. okt. 11. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első tünet nem tudom mennyire függ össze ezzel, de a második nagyon nagyon valószínűsíti.

Ha nagyon gyakran érzel vizelési ingert, akár közvetlenül vizelés után is, esetleg görcsös égető érzés kíséri, nagyon valószínű, hogy "felfáztál".

Ez a kifejezés amolyan népi elnevezés, ez általában egy húgyúti fertőzést takar, amit elég jól lehet kezelni, gyógyszerrel gyorsan meg lehet szabadulni a legkellemetlenebb tüneteitől.

Fontos, hogy mielőbb fordulj orvoshoz, mert a fertőzés/gyulladás egyre feljebb terjedhet, elérheti a vesédet is, ami súlyossá is válhat.

2010. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, ez nem hangzik túl jól.

Hát, hogy mondod, és utána olvastam ma el is megyek mert már kezdtem félni.

De nem érzek olyan gyakran vizelési ingert, ma még csak 4 szer volt, de az utolsónál már a végén némi vér csepp volt, akkor megijedtem, de utána néztem a neten és írta hogy ez is ezzel jár, de nem halogatom tovább ma dokihoz megyek.

2010. okt. 11. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz! :)


Nekem az első szem bogyó után elmúlt a fájdalom, és az inger, ha jól emlékszem 1 hétig kellett szedni a gyógyszert és azóta minden oké.

Közben kiderítettem, hogy az illatosított habfürdőkre érzékeny a nyálkahártya, amikor abban fürödtem, utána nem sokkal jelentkeztek ezek a tünetek. A fáma szerint ilyenkor, ha már valami irritálta, begyulladhat és a gyulladás után már sokkal érzékenyebb a fertőződésre. Amióta nem használok ilyesmit a kádban ázáskor, nem volt "felfázásom". Igaz, hogy imádtam a finom illatos fürdőket, de ennyi lemondást igazán megért, hogy ezzel nem kell bajlódnom :)


Mielőbbi gyógyulást! :)

2010. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ;) Most voltam a dokinál, de nem írt fel semmilyen tablettát holnap kell menjek további kivizsgálásra, mivel bármi lehet azt mondta a doki, de megnyugodtam hogy nagy baj nem lehet :D
2010. okt. 11. 15:23

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!