Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » KÖNYÖRGÖK OLVASSÁTOK EL!?

KÖNYÖRGÖK OLVASSÁTOK EL!?

Figyelt kérdés
Helló! 13 éves vagyok és már kb 5 éve van egy kis horpadás az államon. Mb- 1 hónapja elváltozott a színe:kék lett. Egyre nagyobb lett és már fáj is + beszéd közben nagyon összeráncolódik , mint egy mély vágás.Az orvosok aszt monták hogy lehet állkapocs rák is... Azt szeretném kérdezni : MIT TEGYEK? MIK LEHETNEK MÉG A TÜNETEK? mIVEL LEHET KIMUTATNI A RÁKOT (PL : CT VAGY ILYESMI). Számítok a válaszotokra!!
2010. szept. 27. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj vissza az orvoshoz, orvos nélkül úgy sem fog tudni senki sem érdemben megvizsgálni....ha azt mondta az orvos, h lehet, h állkapocsrák, akkor nem értem, h miért nem küldött tovább szakorvoshoz vizsgálatra.Menj el a körzeti orvoshoz, és ott kérd a további kivizsgálásodat, mást nem tehetsz!!!
2010. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még sosem hallottam állkapocs rákról.
2010. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha voltál vele orvosnál és tényleg ezt mondták, akkor már elküldtek volna vizsgálatra. Gondolom röntgen, meg szövettan meg ilyenek.

(Szerencsére nem vagyok érintett, így nem tudom mik a vizsgálatok).

Vagy nem küldtek el? Akkor meg másik orvost kell keresni az előzőtől kapott leleteiddel.

2010. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen orvos mondta ezt neked?Ha háziorvos,akkor el kellett volna küldjön vérvételre.Ha rákos elváltozás van a szervezetben,akkor azt a vérvétel eredménye is bizonyítja.

CT és röntgen is képes kimutatni.Először ezeket szokták elvégezni.Nem is a vizsgálatok a vészesek,hanem az,ha nem kezdik el időben kezelni.Tehát ne hagyd,hogy lerázzon az orvos.Ha ilyen gondot okoz,akkor érdemes lenne alaposabban megvizsgálni.Na de azért ne aggódj,lehet,hogy csak egy teljesen veszélytelen probléma,de azért nem árt odafigyelni természetesen.

2010. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tumormarkerekkel szokták vizsgálni a rákot, de szerintem ne pánikolj előre! Anyudék mit mondanak?

Onkológusnál voltatok, vagy csak házi hentesnél?

2010. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Képet nem tudnál küldeni róla?
2010. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Enyhén hülye vagyok a gépekhez de leírhatom:

Az állam bal oldalán van,

KB akkora mint egy 2 forintos (eddig sokkal kisebb volt)

Enyhén kék lett pár hete

Napok óta fáj

Ha beszélek hatalmas mély sebhely formájú ránccá gyűrődik

hullik a hajam (:D ez nemkapcsolódik hozzá)

2010. szept. 27. 17:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Első lépés: szólj anyunak!

Második lépés: menjetek el az orvoshoz!

( vérvétel, röntgen, esetleg CT ?)

Stb.

Nulladik és harmadik lépés: lazíts, nincs semmi gáz!

2010. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megpróbálok segíteni.

Először is szükségem lenne egy képre, másodszor pedig írj le mindent, még akkor is, ha azt hiszed, hogy jelentéktelen. Bármi, amit tapasztaltál, fáradtság, elesettség, bármi.

Kb 50 betegség van, ami okozhat hajhullást és állkapocsfájdalmat, le kéne szűkíteni a kört.

Fordulj háziorvoshoz a lehető leggyorsabban, élőben sokkal könnyebb diagnosztizálni.

Mindenképpen kéne egy teljes vérkép kibővítve pajzsmirigy-hormonokkal és parathormonnal és egy állkapocs-rtg, vagy koponya CT.

Ezekre gépen keresztül sajnos nem tudok beutalót adni, de az orvosod biztos megteszi.

Hajad mennyire hullik?

Fáradtság, fáradékonyság?

Hasfájás?

Sápadt vagy?


Várom a válaszodat, lehet privátban is. Addig is szedj C-vitamint és ne habozz orvoshoz fordulni!

Jobbulást!

2010. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznak kéne megmutatnod.
2010. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!