Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki hogyan gyogyult ki a...

Ki hogyan gyogyult ki a covidbol es mikor? Kerlek

Figyelt kérdés

Elso ket nap nyomtam az agyat, laz, fogfajas, derekfajas, faradtsag stb

Multhet penteken kaptam el

Mikor fogok meggyogyulni,? Summamedet kaptam utana dalacint

Egyfolytaban lazas vagyok es nincs erom tenyleg semmihez

Te mikor gyogyultatok ki es hogyan!?

Olyan rossz hogy nem vagyok onmagam ☹️😞 25L



2022. ápr. 21. 16:15
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
85%

#2 vagyok.

Először egykori biológia szakos hallgatóként hadd reagáljak az antibiotikum-kérdésre!

Normális körülmények között tényleg nem írnak antibiotikumot vírusos megbetegedésre, hiszen az baktériumok ellen hat, a vírusokra nincs hatással. (Azokra már antivirális gyógyszer kell, bár ez viszonylag új találmány, pár évtizede léteznek csak ilyenek.) Viszont a COVID egyáltalán nem "normális körülmény". Nagyon sokszor előfordul, hogy bakteriális fertőzés társul mell, mint ahogy egyébként esetemben is így volt. A vérképből lehetett erre következtetni. Csak ugye így is túlterheltek a laborok, mi lenne, ha mindenkitől még vért is vennének? Persze, az lenne az ideális, de egyszerűen megoldhatalan. Így inkább adnak mindenkinek antibiotikumot, akinél sejthető, hogy nagyobb a felülfertőződés veszélye, vagy egészségi állapotából adódóan irreálisan nagy kockázatot jelentene egy bakteriális fertőzés. Ennek megítélése persze nem könnyű, és a háziorvosoknak kb. tényadaok hiányában kell erről dönteni. Ezért sokan inkább elővigyázatosságból felírják. Kevesebb kockázata van, ha valaki feleslegesen szedi, mint annak, ha valaki belehal egy felülfertőzésbe, miközben meg lehetett volna napi 3×1 tablettával menteni.


Ami pedig azt illeti, a COVID nagyon alattomos egy vírus. Van, hogy nem is mutat súlyosabb tüneteket, közben viszont súlyos, vagy akár életveszélyes szövődményeket okoz. Hogy a szerencsétlenül járt hölgy esetén mi okozta a halált, nem is biztos, hogy ténylegesen ki lehet deríteni. A COVID okozhat komoly tüdőproblémákat, tehát okozhatta akár az is. De lehet teljesen más eredetű, "véletlen egybeesés". És igen, extrém ritka esetben akár még az oltás is okozhatta, de mielőtt még vérszemet kapna a sok oltásellenes, gyorsan jegyezzük meg, hogy nagyságrendekkel valószínűbb, hogy a COVID okozta.


A vírus nem csak azokat támadja meg, akik dohányoznak. A dohányzásmentesség sem jelent feltétlenül egészséget. Itt inkább valószínűségekről kell beszélni. Az, ha valaki dohányzik, megnöveli a valószínűségét annak, hogy a COVID súlyosabb lesz nála. Ettől persze még lehet ellenpéldákat találni, semmi nem zárja ki, hogy egy egészségesen élő ember is belehaljon, mint ahogy azt sem, hogy egy egészségtelenül élő meg túlélje. De ha megnézzük, hogy hányan haltak bele, akik egészséges életmódot éltek, és - divatos kifejezéssel élve - nem volt más alapbetegségük, meg azt, hogy hányan haltak bele azok közül, akik egészségtelenebbül éltek, vagy betegebbek voltak, egyértelműen látszik, hogy utóbbi a veszélyeztetettebb csoport.


Ami pedig az oltásokat illeti: sokat segítenek, de nem csodaszerek. Attól, hogy valaki be van oltva, még elkaphatja a fertőzést. Sőt, bele is halhat. Csak ennek a valószínűsége nagyjából század- vagy ezredrésze annak, mintha nem lenne beoltva. Nekem is van olyan ismerősöm, aki pokolian rosszul volt, miután a 2. oltás után két hónappal elkapta. Most akkor nem hatott volna az oltás? Dehogynem! Anélkül valószínűleg már nem élne, vagy maradandó egészségkárosodást szenvedett volna.

Kockázata pedig mindennek van. Az oltásnak is. Épp ezért is tartanám buta döntésnek a kötelezővé tételét. Ismerek olyat, aki az influenzaoltástól kapott olyan anafilaxiás sokkot, hogy majdnem mentőt kellett hozzá hívni. (Szerencsére egészségügyben dolgozott, és az orvosi rendelőben jött rá a roham, és volt kéznél antihisztamin, meg amik ilyenkor kellenek.) Szóval vannak mellékhatások. De mondjuk az oltás mellékhatásaiba belehal 100 ezerből egy ember. A COVIOD-ba meg belehal száz emberből 1-2 ezer. NAGYON nem mindegy. Persze, azt az egy embert, aki a mellékhatásokba halt bele, és a hozzátartozóit nem fogja vígasztalni, hogy ő csak egy volt a százezerből. De ha választani kéne, mit választanál? Egy az ötvenhez, vagy egy a tízezerhez halálozási arányt?

2022. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
74%
Köszi utolsó, hogy így összeszedted! 😊 Mi sem bántuk azt az antibiotikumkúrát. Szegény ismerősünkről meg szinte 100%, hogy sosem derül ki, mi okozta ténylegesen az embóliáját.
2022. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező hogy vagy azóta?
2022. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
53%

biológia szakos hallgatóként


ettől nem fogunk hasra esni, orvosi egyetemen első nap első leckéje, hogy a megyógyult beteg egy elvesztett fogyasztó! Sajnos az orvosok biologusok virulogusok többsége mind hülye tisztelet a kivételnek, vagy kilóra megvették őket. Lehet 0 % ra pontozni nem zavar attól még fenntartom a véleményem továbbra is.

2022. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!