Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másutt is sokan visszaélnek a...

Másutt is sokan visszaélnek a covid adta táppénz lehetőségével?

Figyelt kérdés
Amióta ez a covid cirkusz van, azóta a lustább kollégák rendszeresen maradnak otthon torökfájás, nátha, meg hasonló semiségekre hivatkozva, (ami nem is biztos, hogy igaz) mondván, hogy lehet akár covid is. Közben meg kiderült, hogy az egyik például elment sielni ezalatt. Mi meg persze túlórázunk. Olyat is hallottam, hogy az egyik az unokatestvérétől kapott kölcsön egy pozitív gyorstesztet és azt mutogatta. Nem tudom, hogy hogy csinálják, de egyiknek sem volt pozitív PCR tesztje, mégis otthon tudtak maradni táppénzen. Persze ezt csak a lustább kollégák csinálják, akik a covid előtt is mindíg úgy álltak hozzá a munkához, hogy más is hozzáférjen. Ez a mostani időszak nekik rettentően kapóra jött, szinte élvezik, hogy alig kell dolgozniuk, kamu ürügyekkel is otthon maradhatnak. Minket nem érdekel a covid cirkusz, ha náthás a másik, nem félünk, hogy esetleg elkapjuk, máskor is voltunk betegek, meggyógyultunk, most is voltunk, a covidot pár nap alatt röhögve átvészeltük oltatlanul, tehát az sem lehet indok, hogy ránk akarnak vigyázni, mert ránk nem kell. Meg ha tényleg betegek lennének, akkor otthon feküdnének. Egyértelműen arról van szó, hogy kihasználják a lógás lehetőségét.

2022. febr. 10. 15:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez a lehetőség valóban nagyon jól jön a lustább alkalmazottaknak.
Nem. Egyáltalán nem jellemző ez, csak akkor maradnak otthon az emberek, ha tényleg nagyon betegek már.
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is ez van....
2022. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Emgem az orvos barmikor kiir tappenzre ha olyan kedvem van, meg se vizsgal, csak telon bemondom h lazas vagyok meg faj a torkom. Nemk kell hozza covid teszt meg semmi.
2022. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A másik a távoktatásos potyavizsgák. Hogy én miért nem most tanulok?😁
2022. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Én például havonta kapok el valamit, ez torokfájással jár vagy nem kapok levegőt az orromon. Ilyenkor nem árt jelenleg az óvatosság. Ezen felül nálam például jellemző az elhúzódó hurutos köhögés, mint szövődmény az asztmám miatt.

Jobb az, ha az a divat, hogy megfertőzik egymást? Dolgoztam ilyen helyen, ahol havonta beteg volt a csapat 60%-a.

Amúgy nálatok fizikailag lehetne home office ilyenkor?

Miért kellene feküdnie? Én például sohasem vagyok levert betegen. Ettől még betegség a torokfájás is.

2022. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ugye a főnöködnek is megmutattad a síelős képeit? Miért nem ?
2022. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Jobban örülnél ha covidoskent bemenne dolgozni rád köhögés te meg 5 nap múlva megfulladsz?
2022. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Nem fogok megfulladni, mert nem vagyok hipochonder. Korábban nem ment el senki táppénzre egy náthával, csak most lett divat, hogy a lusták állami támogatással maradhatnak otthon.
2022. febr. 11. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudni előre, ki fog fuldokolni a COVID miatt..


Csodajó volt a COVID előtt, hogy kollégák egymást fertőzték náthával. Aztán aki hajlamos, arcüreggyulladást kapott (elég ehhez anatómiailag eltérő orr, arc miegyéb), vagy krónikus arcüreggyulladást évekre vagy hurutos köhögést fél évre, mert asztmás.

2022. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Telefonba bemondom, hogy pozitív lett a teszt és lázas vagyok, már fel is vett táppénzre😂.

Ezt nem mi akartuk, nem mi alakítottuk ki a rendszert, nem mi zártuk le a világot egy influenza miatt.

2022. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!