Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bőrgomba, mit tegyek?

Bőrgomba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kör alakja van nagyából, piros,inkább a széle pirosabb, belül pedig rózsaszínebb ahogy telnek a napok egyre pirosabb, először a hátam közepén volt, de most már a nyaakamon is van vagy 4, és az államon is, illetve a mellkasomon van egy pár.

Mivel kezeljem?

Canesten krémmel kentem, de semmi javulás.

Biztos, hogy gomba? Miért alakult ki? Rendes környezetben élek, tisztálkodom stb..

Előre is köszi!

17/L


2010. szept. 10. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
MENJ EL BŐRGYÓGYÁSZHOZ HÜLYEGYEREK!!!
2010. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy ez bőromba.


Lehet valami baktériumos fertőzés is, én a buszon szedtem össze még pár éve egy olyan valamit, hogy elkezdett viszketni a tenyerem aztán kirepedni a bőrhajlatokban és szabályosan elfekélyesedni.


Mindez egy hét alatt, és hiába csináltam vele akármit!


A bőrgyógyászaton vmi speciális szteroidos antibiotikumos krémet adtak rá, valami húsevő baci volt vagy mi.


Tudod a hivatalok tagadják, de elmaradottabb helyeken még ma is vannak tbc és lepratelepek.


Velünk szomszédos országokban is!!

2010. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! nekem is volt ugyanilyen, a bőrdoki Nisorált írt föl. attól elmúlik, de máskor is előjöttek, csak úgy itt ott.azóta mindig van otthon ez a kenőcs.

a baj az, hogy a bőrdokihoz nagyon nehéz bejutni azonnal.

nézesd meg a házdokiddal, lehet, hogy ő is rögtön tudja mi kell rá.

jobbulást.

üdv.

2010. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, Tudom milyen nehéz bekerülni bőrgyógyászatra, ráadásul sokszor amikor elmegyek a rendelőbe(különböző problémákkal) legtöbbször lesz*rnak...

Volt, hogy lementem árpával a háziorvoshoz, rám nézett, áá már alig látszik, és nem is írt fel semmit. Vagy a barátnőm kiütésekkel, ránézett: hát nem tudom mi ez, lehet allergia, és csak annyit csinál, hogy beutal a korházba. A háziorvos nem is tud mást, minthogy beutal, nem erre van szakosodva, nem tudja, és nem is mondhatja meg mi az, mert nem tudja biztosan..

Egyébként sem vagyok olyan ember, aki már minden aprósággal fárasztja az orvosokat, amit amúgy simán meg lehetne oldani vény nélküli krémekkel. HA nem múlik megyek.

Amúgy meg nem paraszt gyerekeknek írtam ki a kérdést, akiknek beragadt a Caps Lock billentyűjük.

(üzenem az elsőnek)

2010. szept. 10. 15:54
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, már régen elmúlt, kiderült rózsahámlás volt, ami körülbelül 3hétig tartott csak rövid zuhany volt szabad, és mosdó kenőccsel kellett fürdenem.

Csak azért írtam le, hátha valakinek lesz ilyen, hogy ne keverje össze a bőrgombával, mert nagyon könnyű összetéveszteni, és a bőrgomba elleni krémek, csak irritálják a foltokat.

2010. okt. 31. 13:24
 6/6 soma9111 ***** válasza:
Milyen féle szert használtál rá?
2021. szept. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!