Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez bőrgomba vagy valami más?

Ez bőrgomba vagy valami más?

Figyelt kérdés
A talpamon és a tenyeremen kijöttek apró piros pöttyök, viszketnek... és néhány már "kipukkadt" és a helyén lehámlik a bőröm. Ez gomba vagy valami más?
2010. júl. 22. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyesmi néha nekem is van, de mindig csak nyáron. Idén még nem volt, tavaly megfigyeltem, hogy akkor jön elő, ha azt az aloholos kézfertőtlenítőt használom.
2010. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát én azt nem használom... tavaly is volt hasonló, de ez most rosszabb:S tavaly kentem canesten krémmel, kicsit segített, de nagyon izzadós a lábam, leizzadja a krémet:S
2010. júl. 22. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__3504..


Nézd, nekem ezt írták. Nekem is ilyen volt, hogy lehámlott, meg viszketett, de inkább csak az elején viszketett nekem és tiszta gusztustalan volt.

2010. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez inkább olyan, mintha napallergia lenne.

A páromnak van ilyen és az alkarján a könyök hajlatnál jön ki, a lábán a bokán alul és a mellkasa alatt. Viszket és ég, és utána lehámlik. Ő neki úgy jött ki, hogy 40 fokban rövidnadrágban vágott füvet és egyszerűen kijött ez az örökletes betegsége.

Szóval szerintem nem gomba, de azért kéne egy bőrgyógyász.

A párom rázókeveréket használ rá, meg aloeverás kencét, ez valamennyire segít. Ha jön a hideg, akkor magától múlik.

2010. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nekem télen is kijött már. és csak a talpamon meg a tenyeremen, szóval nem hiszem, hogy napallergia lenne.
2010. júl. 22. 20:54
 6/7 anonim válasza:
Nekem is van bőrbetegségem, de csak a talpamon és a kezemen. Dishidrosys ekcémám van , ez egyik fajtája az ekcémának. Esetleg nem lehet neked is ekcémád? Nekem is olyan hogy előjönnek, azután elmúlik amikor lekezelem, de aztán újra előjön. Sajnos már több mint fél éve szenvedek tőle:(
2010. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ez az ekcéma, ami neked van, hogy néz ki?
2010. júl. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!