Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS! Ez lehet Covid? Mennyire...

SOS! Ez lehet Covid? Mennyire megbízható a gyorsteszt?

Figyelt kérdés

Nyílván tudom a választ, hogy igen, de most többről lenne szó. A testvérem három napja panaszkodik, hogy fáj a feje, szemürege, köhög..folyik az orra. Lázat még nem mértünk, mert valamit bekattant a mérőnk, holnap kapunk újat.

Most csinált egy gyorstesztet, ami pozitív.

Van itt olyan akinek pozitív volt a gyorsteszt, de végül kiderült, hogy nem kovidos csak szimpla megfázásról van szó? A napokban elég sokat volt kint a hidegben és tett vett a ház körül, így megfázásra gyanakodtam, de a biztonság kedvéért ráerőltettem a gyorstesztet is. Én eddig nem tapasztaltam tüneteket, illetve a családomból senki, csak ő.

Most hírtelen azt sem tudjuk, hogy mit évők legyünk. Itt a Karácsony...

Hány napig fertőzhet egy kovidos? Sanszos, hogy karácsonykor már fogadhatunk vendégeket, ha a tesóm jobban lesz?



2021. dec. 17. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha egyszer pozítiv a teszt,akkor az tuti
2021. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Most nem értem az testvéredért aggódsz vagy a karácsony miatt?
2021. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ott tartunk érted, hogy nem a testvére állapota miatt aggódik hanem, hogy hány napig fertőzhet egy kovidos. De jogos, ma csak koronavírus létezik.
2021. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Covidos, igen, biztos. Ez a karacsony ugrott. Ez legyen a legnagyobb baj.
2021. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha a gyorsteszt pozitív, akkor 99,99%, hogy covid.

10 nap karantén, ami 27-én jár le. Lesz karácsony, csak vendégek nem jöhetnek. Értem én, hogy ez nem jó, de ez a szabály.

2021. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nos igen, mert ez esetben szólnunk kell pár embernek, hogy máshol kell tölteniük a karácsonyt. Így remélem már világosabb, hogy miért írtam azt. Amúgy pedig az hamar itt van, tehát nekünk lesz a legkevésbé kellemetlen, hiszen mi maradunk itthon- ígyis úgyis.

A kérdés pedig azért merült fel bennem, mert hallottam, hogy valakinek a gyorstesztje pozitív volt, a PCR pedig negatív. Lehetnek eltérések...aztán ki tudja. Én egyellőre nem tapasztalok tüneteket.

2021. dec. 17. 21:38
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem világos. Ha nem mész tesztelni, nincs karantén. Mi a probléma?
2021. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az az ejárásrend, hogy negatív PCR nem ment fel a karantén alól. A pozitív AG teszt után kötelező a 10 nap karantén, akkor is, ha holnap negatív a PCR.

Ha nem hiszed, olvasd el a hatályos NNK eljárásrendet, csak 9 oldal.


[link]

2021. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem az a lényeg, hogy mi kötelező és mi nem és mi merre kell hány napig, hanem az, hogy a tesód covidos és meg tud fertőzni másokat. Máshol kell tölteniük a karácsonyt a rokonaidnak, de ez nem csak a covidra vonatkozik, gondolom influenzásan sem hívsz vendégeket.

Nem, nem szokott álpozitív lenni, pláne nem tünetesen. Nem kellene ezt elsumákolni.epilálóink

2021. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó szó egy reklámszöveg lehet, amit beemelt, de viccesen hangzik :))))
2021. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!