Covid. Hogy lehet egyik nap még haza akart menni, másnap lélegeztetőgép?
Az angol médiák tele voltak vele:
A járvány elején egy 30 körüli ápolónő az egyik nap még dolgozott, másnap betelefonált, hogy nem érzi túl jól magát, harmadnap kihívta a mentőket, de nem tudták megmenteni.
"Covid. Hogy lehet egyik nap még haza akart menni, másnap lélegeztetőgép?"
Lehet. Aki ma lélegeztetőgépen van, az tegnap még nem volt. Ezek közül majdnem mindenki haza akar menni, mert nem jó a kórházban.
Totál lutri az egész, és éppen ez a veszélye.
Nekem az egyik ügyfelem végigtelefonálta a gyerekekeit, szólt nekem, összepakolt, mentőt hívott, mire a mentő kiért, olyan állapotba került, hogy már nekik intubálni kellett.
1-es
K.János nem volt beoltva, mindenki tudja.
A koronavírus citokinvihart okoz, ami akkor jön létrr amikor a vérben megemelkedik a citokin sejtek száma. A citokinok az immunrendszer sejtjei, melyek más sejtekkel kommunikálnak, ha behatolóval ( koronavírussal ) találkoznak. Ilyenkor órák leforgása alatt megemelkedik a vér citokin sejt tartalma, és úgymond felhergelik az immunredszer sejtjei egymást, hogy végezzenek a betolakodóval.
Megtámadják a vírus körül lévő hasznos sejteket is, és pl a tüdőben nagyon rövid idő alatt tesznek hatalmas károkat, ami a tüdő gyulladásához vezet, és tüdő össze eséshez. Ilyenkor azonnal lélegeztető gépre teszik a beteget valamint megpróbálják lecsillapítani a citokin szintet.
Nagyon gyorsan történik, és sajnos nagyon kis eséllyel túlélhető.
Egy oltás hasznossága ilyenkor válik fő szereplővé, ugyanis a szervezet ha megismert egy vírust, emlékszik rá. Mivel maga a szervezet az oltás után antitesteket kezd termelni amik emlékezni fognak a vetolakodóra. Így kb biztos, hogy nem termelődik majd extrém magas cotokin a vérben, nem alakul ki az életveszélyes citokinvihar.
A koronavírus megbetegítő képessége nagyban függ, hogy a fertöződéskor mekkora mennyiségű koronavírus került a szervezetbe. Ha kevés, megússza a delikvens egy enyhe lefolyású vagy akár tünetmentes lábadozással. Ha viszont sok, akkor ott a szervezet egyetlen esélye az, ha korábban találkozott a vírussal, és le győzte azt. Tehát vannak antitestek.
Tévhit, hogy " jaj nekem erős az immunrendszerem ". A koronavírussal szemben ez nem mérvadó, mivel maga az immunrendszer öl a vírus fertözés hatására.
Termédzetesen mindenki maga dönti el, hogy oltakozik vagy nem. Csak nekem nagyon logikátlan az oktás ellenesek prédikációi, kifogásai, holott lövésük sincs mi az a citokinvihar, antitest stb.
Jobbulást kívánok.
Egy egészségügyis.
10-es
Kinek kívánsz jobbulást? K.János már sajnos meghalt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!