Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Áprilisban átestem a COVID-on,...

Áprilisban átestem a COVID-on, május-június körül megkaptam a két oltást (Pfizer-t). Így is indokolt már a 3. oltás felvétele? (Az olyan válaszokkal, hogy "egy sem volt indokolt", kérem kíméljenek.)

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 13:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

“ Ja, hogy te valószínűleg oltásellenes vagy.”


Miért lennék? Esetleg te vagy rajongó, és az gondolod, hogy aki nem rajong az már ellenes. Kaptam Dipertét, tetanusz ellen is kaptam amikor kellett, meg derékra is, amikor becsípődött, és nem tudtam felállni. (Annak is van veszélye, szeptikus sokktól ott is lebénulhat ember)

2021. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Rajongó? Nem rajongok a világon semmiért, bár én is kaptam még fekete himlő ellen is oltást, pedig azt már rég nem adják. Gyerekkoromban évente kaptam tuberkolózis próbát (az is olyan legyengített kórokozó a bőr alá, aminek meg kell pirosodni, ha van megfelelő immunválasz), de hogy oltásrajongó lennék?!
2021. dec. 6. 16:36
 13/17 A kérdező kommentje:
Előzőhöz még: katonaságnál első napon mindenkinek adtak oltást, azt se mondták mire, (azt meg főleg nem kérdezték, kérjük-e?) késöbb tudtuk meg, hogy tifusz/tetanusz ellen volt. Iskolában, munkahelyen, ha valaki fertőző májgyulladást kapott, kérdés nélkül oltottak mindenkit a környezetéből. Barátomat viszont megbírságolták, mert nem engedte lányát beoltani rózsahimlő ellen. Nekem az oltás nem kívánt, de szükséges dolog, mint a fogorvos.
2021. dec. 6. 16:47
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen indokolt, hiszen csak a 3. előkészítő oltás után kaphatsz 4. és 5. oltást 🤡🤡
2021. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14: Akkor megyek oltatni!
2021. dec. 6. 20:24
 16/17 anonim ***** válasza:

12/13 az kimaradt, hogy bcg-t is kaptam, a próbáról jut eszembe. Középiskolában már nem pirosodott be.


Egyébként a corona ellenivel is megnyugtató lenne, ha lenne egy teszt, mint a tbc esetén, és nem csak tolnák az emberbe automatikusan. De ehhez nem értek.

2021. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16: Egyetértek.
2021. dec. 7. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!