Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Áprilisban átestem a COVID-on,...

Áprilisban átestem a COVID-on, május-június körül megkaptam a két oltást (Pfizer-t). Így is indokolt már a 3. oltás felvétele? (Az olyan válaszokkal, hogy "egy sem volt indokolt", kérem kíméljenek.)

Figyelt kérdés

2021. dec. 6. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem mindegy, hogy indlolt-e? Adasd be azt kész.

Ha áprilisi betegség után egy hónappal szaladsz oltani, amikor még hónapokig védett vagy, akkor nem értem most mit vacillálsz.

Több ilyen polgárra lenne szükség.

2021. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Már a nagyfejes politikusok azt hangoztatják, hogy csak a 3. oltás ment életet és hogy a "védettségi" kártya is csak azoknak lesz érvényes, akik 3 oltást vettek el. Hűha, mert ez egy igen intelligens vírus, és tudja, hogy ki kapott 3 oltást, ki csak 2-t vagy egyet se...
2021. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

1es, hol írta, hogy volt pozitív antitest tesztje a betegség után? Ne vegyük már alapnak azt, ami nem az, semmi garancia nincs arra, hogy immunis a betegség után.. Bár tény, hogy nézhetett volna egy antitestet és annak függvényében időzíteni az oltást.


Kérdező!

Ugye fél évet ajánlanak a második és aharmadik közé, de nem kell annak pontosan 6 hónapnak lenni. Ráér januárban is, ahogy kényelmes, jó helyzetben vagy.

2021. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Indokolt, mert az utolsó oltásod is majdnem fél éves. Ha megért neked annyit, méress ellenanyagszintet és az alapján dönts.
2021. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

“ 1es, hol írta, hogy volt pozitív antitest tesztje a betegség után? ”


Tehát a valódi vírusra nem reagált az immunrendszer, de az oltásra fog?

2021. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

5, tudom, nehéz elhinni számodra, de igen, amit írtál, az eg ylétező jelenség.

Bár végülis logikus is, hiszen az oltás az egyre kevésbé a betegség legyengített változata. A kínai oltáson kívül egyik sem a legyengített betegség elvén alapul.

2021. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

“ tudom, nehéz elhinni számodra,”


Nem nehéz, csak kérdeztem.

2021. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Indokolt, az oltások nem hatnak örökké. Könnyen lehet, hogy évente-félvente újra kell oltatni.
2021. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#1: "Nem mindegy, hogy indlolt-e?"


Ha mindegy lenne, nem kérdezném.

Ja, hogy te valószínűleg oltásellenes vagy. De akkor mit foglalkozol velem?

Áprilisban nem "szaladtam" oltatni, engem akkor értesítettek, hogy lehetőség van az oltóponton oltásra regisztrálni. Mivel utazni is szerettem volna az éven, és az sem volt egyértelmű, hogy mennyire véd a betegség nyomán kialakult antitest-állomány, beadattam.

2021. dec. 6. 15:58
 10/17 A kérdező kommentje:

#6: "A kínai oltáson kívül egyik sem a legyengített betegség elvén alapul."

Igen, de a céljuk azonos: megtanítani az immunrendszert a vírus felismerésére.

2021. dec. 6. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!