A covidosok miért kerülnek kórházba?
Úgy értem hogy gyors ellenanyag nincs erre a cuccra, vagyis ha megfertőződött akkor át kell vergődnie magát rajta, nem? És a tüdőgyulladás ellen sincs ellenszer, csillapítani se nagyon lehet. Akkor minek mennek kórházba emberek? Azért hogy ott feküdjenek és ne otthon? Oké, azt aláírom, hogy ha valami komplikáció lépne fel, akkor mindjárt tudnak gyorsan reagálni az orvosok, de amúgy? Kicsit olyannak tűnik nekem, mint az idősek az agyvérzéssel az elfekvőn.
De ha tévedek akkor kérem javítsatok ki, ezért is kérdeztem.
Mert a tüdejük.elgennyesedik, nem cseréli az oxigént,ha normál levegőt szívna akkor szuszogna,de nem cserélné a levegőt és megfullad. A korházban sokkal nagyobb koncentrációban kapja az oxigént és van esélye túlélni.
Amúgy jön a hipoxia és lassan megfullad
1. magas láz. A 40 fokos láz konkrétan életveszélyes. 42 fokon kicsapdik a fehérje a testedben és meghalsz kérdés nélkül. Ezért akinek tényleg magas láza van, jobb ha szakértő megfigyelés alatt áll, nem pedig csak otthon fekszik és "néha beveszek egy algopyrint"
2. Ha már láz, akkor kiszáradás. Nagy mennyiségben izzadja ki a folyadékot. Persze, mondhatod, hogy igyon sok folyadékot, de.... ez még azoknál sem működik sok esetben akik kisebb betegségben szenvednek. "most nem kívánom. A szervezetem csak tudja mikor kell innom és mikor nem" - de ez nem kívánás kérdése. Kórházban meg rádkötik az infúziót, és kész, folyadékvesztés megoldva.
3. Nem kap levegőt. Légzőszervi megbetegedésről van szó, előfordul. Otthon meg ezzel nem tudsz semmit sem kezdeni, csak különböző pózokat veszel fel, mert úgy jobban megy. Kórházban tudnak adni olyan cuccokat, amik segítik a légzést, pl ilyen légzőmaszkot, vagy súlyosabb esetben ott a lélegeztetőgép.
4. Igen prózai, de... a betegség nagoyn legyengít. Amikor én volttam itthon COVIDos lázam sem volt, de így is ovlt, hogy a 24 órából 20at alvással töltöttem. Ettem és a puszta étkezés annyira legyengített, hogy dőltem vissza az ágyba. Namost aki ennél is gyengébb, az sz*rni sem fog tudni felkelni. Részletezzem még?
Ezek az okok amik eszembe jutnak így elsőre.
És vedd hozzá, hogy az idősekre ezek hatványozottan érvényesek, az ő esetükben fennáll az, hogy sokszor nincs aki figylejen otthon rájuk, vagy ha van is, nem elégséges szinten, ráadásul általánosan is gyengébbek, gyorsabban tud romlani az állapotuk. Gondolok itt arra, hogy akár fél nap is elég, hogy sima lázas-gyengeségből a veszélyes szintre kerüljön. És mire ráveszik magukat, hogy "hát hétvége van, a háziorvos nem rendel.. akkor lehet mentőt kéne hívni.. de ááá, ez csak láz, mentőt balesethez kell hívni" addigra lehet késő.
Illetve amíg otthon pirulákat veszel be, kórházban ott a lehetőség intravénásan beadni a gyógyszert vagy akár csak a sima infúziót folyadékpótlásra. Az meg perceken belül kifejti a hatását, szemben az algopirin kb fél órás hatóidejével. Ha elveszted az eszméletedet a 40 fokos láz miatt, ez sokat számíthat. Meg ha nem vagy eszméletednél, tablettákat is nehezen tuszkol le a szakképzetlen családod a torkodon.
Háát nem annyira a rákhoz hasonlítanám, mert a rákot a szervezet képtelen legyőzni, ha már kialakult.
A vírust viszont le tudja, ha van elég idő adva a szervezetnek. A tünetek enyhítése és a veszélyhelyzetek elhárítása csak azt biztosítja, hogy a szervezet holnap is küzdhet a vírussal.
A rák meg a szervezetnek olyan, mintha önmaga lenne, ezért nem is harcol ellene igazán. Nyilván, vannak védő mechanizmusok, de nem hasonlítható egy kívülről jött fertőzéshez.
"Azért nem jönnek le rengetegen a lélegeztetőről mert olyan faxa a protokoll igaz?"
Nem elég a lélegeztető gép. Ba5zhatják, ha nincs szakképzett kezelő személyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!