Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ajánlotok jó immunrendszer...

Ajánlotok jó immunrendszer erősítőt? Szeptember óta vagyok pedagógus.

Figyelt kérdés

Idén kezdtem dolgozni egy iskolában, előtte otthon voltam online oktatásban.

Nagyon gyorsan beteg leszek, most is már 3.hete vagyok náthás. Ki se lehet gyógyulni normálisan, ugyanis újra vissza fertőződök. Rengeteg a beteg gyerek, szülőket nem érdekli ez :D

Milyen vitamint szedjek, ami segítene?



2021. nov. 26. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2x1000mg C vitamint/nap. Emellett rendes táplálkozás, mozgás és alvás. Igazából másnak nem sok értelme van...
2021. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
2021. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 1,5 hónap alatt 3-szor lettem beteg még az ősz elején, ezért elkezdtem multivitamint plusz echinacea szirupot szedni, azóta nem voltam beteg. Most nem tudom, hogy ez mennyire függ össze, hogy ezek mennyire segítenek az immunrendszeremnek.
2021. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az összes közül a D vitamin és a C vitamin a legfontosabb! Lehet olyan kiegészítők, melyek segítik ezek hasznosulását, pld a K2 javítja a D vitamin hatását.


Ha beteges vagy, akkor javasolt akár 10-15 ezer NE D vitamint +K2.


A C vitamint is, ha beteg vagy azt is lehet nagy dózisban akár 15000 mg, napi 5-6 kávéskanálnyi aszkorbinsav vízben feloldva. előtte esetkleg egy-két szelet almát megenni, mert a flavionok segítik a C vitamin hasznosulását (nem csak úgy átszalad rajtad). Nem kell félni a nagydózisú C vitamin használatától (én már évtizedek óta így szedem), mert ha sok akkor a vizelettel távozik ui. vízben oldódik. Egy esetben kell csökkenteni, ha hasmenést okoz, akkor ott a határ amennyit még fel tud venni a szervezeted, és akkor egy kicsivel csökkenteni kell a bevitt adagokat. Érdemes esetleg így ki kísérletezni, hogy a számodra mennyi az a mennyiség amely még nem okoz hasmenést.


Ezenkívül persze a szabad levegő, séta, mozgás/futás. A félelem és a szorongás kerülése.

2021. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!