Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor a maszkhordás...

Most akkor a maszkhordás miatt tényleg "gyengül" az immunrendszer? Ha igen, ez mit takar, hogyan következik be?

Figyelt kérdés
Egyetlen egy, amire gondolni tudok, hogy kevesebb kórokozó ellen termelődik antitest, kevesebb kórokozó ellen alakul ki védelem.
2021. okt. 18. 20:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos igen. A szervezetnek szüksége van ingerekre. Amivel találkozol nap-mint nap, azoknak 99%-át úgy gyűri le a szervezet, hogy észre sem veszed. De ha hagyod, hogy ellustuljon, akkor nehezebben fog megbírkózni a problémásabb vírusokkal is, így a covid is nagyobb bajt fog okozni.
2021. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, gyengül, ahogy attól is, ha egész nap a négy fal között mereszted a hátsódat. Amikor Új-Zélandon hosszú idő után visszaengedték a gyerekeket az iskolákba, tömegesen betegedtek meg egyszerű felsőlégúti nyavalyákkal, amik meg se kottyantak volna nekik, ha a felesleges karantén helyett együtt játszhattak volna. Kell közösségbe kell járni, kell új ingerekkel találkozni, kell néha koszos kézzel enni.
2021. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Emellé a statisztika mellé viszont szerintem hozzá kell tenni, hogy vajon az autoimmun betegségek és rákok kialakulása nem csökkent-e.


Lehet, hogy az immunrendszer végre tudott más betegségekre is koncentrálni. Szerintem nagyon nem normális, hogy gyerekkortól 70 éves korig (nyugdíjig), folyamatosan túl van pörgetve az immunrendszerünk. De persze ez csak egyéni vélemény, meg én az autoimmun ibs-em egy sima mezei nâthától kaptam el három éve és azóta van egy rakat "poszt covid" tünetem.

2021. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mindegyik érv illetve oldal állítása elgondolkoztató!!


Én is azt gondolom egyfelől, hogy az elmúlt többezer évben az volt az immunrendszer dolga, hogy védjen minket, erre a maszkozással és social distance-szel olyan szinten steril környezetet teremtettünk, ami egy friss szervátültetettnek is megfelelő lenne.


Másfelől a globalizáció és az utazás, sok ember, tömegnyomor miatt lehet, hogy épp a mi immunrendszerünk a leterheltebb higiénia és oltások ellenére, mint az ezer évvel ezelőtti emberé.

2021. okt. 19. 20:50
 15/16 anonim ***** válasza:

#14: Nem csak ezek miatt leterheltebb az immunrendszerünk, hanem a környezetszennyezés miatt is.

A férjem kórházban dolgozik nagyon sok éve, és kb. 3 évente egyszer beteg, míg mi, a családtagjai évente többször. Az egyik kollégája a barátunk, ő mesélte, hogy amikor elkezdett ott dolgozni, az első hónapokban sokat betegeskedett, aztán mintha elvágták volna, azóta sosem kap el semmit. Gondolom, az a sok baci és vírus, amivel nap mint nap találkoznak bent, már lepattan róluk.

Én úgy vélem, hogy a maszkviselés nem tesz jót az immunrendszernek, egészségnek, főleg, ha sokáig kell hordani. Egy érdekes videó és egy tanulmány erről:

[link]

[link]

2021. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És még egy cikk: [link]
2021. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!