Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gégegyulladásom van krónikusan...

Gégegyulladásom van krónikusan. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Mit tegyek?Lehet hogy az erőteljes énekléstől van.De a pályámat nem adhatom fel.Mit tegyek?
2010. aug. 30. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Gégegyulladással ne énekelj, menj orvoshoz, írasd ki magad, és fogadd meg, amit mond, különben nem fog rendbe jönni a hangod!
2010. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne énekelj gyulladt gégével! Ez a betegség a hangodba is kerülhet:


[link]

2010. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb énekesnek időről időre kényszerű szünetet kell tartania emiatt a betegség miatt. Aki egy rövid időre nem akar leállni, annak később hosszabb időre kell leállnia. Ha akkor sem áll le, akkor még később lehet, hogy végleg le kell állnia, és más munkát kell keresnie. Én szóltam.
2010. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat.Nagyon aranyosak vagytok!!!!Meg fogom fogadni!!!!!Sőt már el is kezdtem.Főleg hogy tegnap hatalmas köhögés jött rám.Valaki rám is szólt hogy hagyjam abba a dohányzást.Én pedig hiába mondtam neki:nem dohányzom,és igazából soha nem is dohányoztam.A beszédhangom lemélyült az igaz, illetve érdesebb lett.Meg hangosabb.De ez nem jó:mert előtte lágy volt az is.Mégha kicsit nőies is volt de hát nálam az az alap mert a hangszalagjaim viszonylag rövidek.Ezért van az valószínűleg hogy a magas C ébredés után is kijön.De hogy a beszéghangom érdes mostanában ez nagyon zavar.Énekben nenm mutatkozik ez meg:habár télen volt egyszer olyan egy hétig,hogy annyira elment a hangom hogy az egyvonalas A már nehezen jött ki(pl eredeti Európa dal refrénje: Értsd meg ben az értsd-re eső hang az egyvonalas A)
2010. szept. 1. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, mindhárom én vagyok. Vizsgáltasd ki magad, mert a rekedtségnek több oka is lehet, és egyik sem használ a hangszálaknak.


Az egy vonalas 'a' hang 440 Hz, a kottán a második vonalközben, a furulyán a felső két lyuk és a hátsó lyuk lefogva.

2010. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat is.Sajnos mivel szorongásaim vannak,ezért szoktam italozni is.S tudjátok mostmár mitől félek gondolom.Le sem merem írni.De leírom:gégeráktól meg torokráktól.Ráadásul a hangom tényleg megváltozott az utóbbi másfél évben.Amikor nincs rekedtség akkor is.Mert régebben tisztább meg csengőbb volt.S nagyon félek!!!!!Kérlek titeket ne ítéljetek el.nem vagyok alkoholista.A feszültség miatt szoktam inni.Különben már rég a feszültségtől meghaltam volna.Ja így meg lehet a ráktól fogok.Szörnyű az életem.Valakinek minden magától jön és nincs gondja.Valakinek meg jönnek a gondok ezerel.Miért van ez???
2010. szept. 2. 16:22
 7/7 anonim válasza:

Tudom miről beszélsz...de, van egy ismerősöm, akivel szintén ugyanez volt a baj, és eleinte neki is csak a hangja ment el, rekedtség, köhögés...

Ne ess pánikba, a neten próbáltam neki alternatívát keresni, és találtam egy mindent diagnosztizáló készüléket. Megmutattam neki is az oldalt, megnéztük mennyi mindent kezel, és hogy azonnal kimutat minden problémát, elváltozást és betegséget az emberben. Kértünk időpontot, és elmentem vele vizsgálatra. Először ő is félt, de 1 óra alatt kiderítette a doktornő a konkrét baját.Mondanom sem kell, hogy fájdalommentesen. Azóta kapott kezeléseket, és sokkal jobban van, nincs berekedve, elmúlt a köhögése.

Nézd meg az oldalt, mert többféle vizsgálatot, csomagot tartalmaz, szerintem próbáld ki, mert megéri, ez tutira megmondja mi a baj! [link]

2010. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!