Hogyan élték túl a tálibok az elmúlt másfél évet maszkok, társadalmi távolságtartás, PCR -tesztek és kötelező oltások nélkül?
#12 Max. 8 fővel ajánlották az összejöveteleket (karácsonykor is, nálunk hány fő lehetett?), nem ajánlották a sportrendezvényeken részvételt, a nagy esküvőket.
Még mindig azt kell megérteni, hogy az, hogy korlátozol, csak akkor kell, ha az emberek maguktól nem tartják be. Ha a svédek nem jártak focimecsre, vagy alig néhányan, akkor náluk nem kell korlátozni. Ha nem járnak betegen dolgozni és iskolába, akkor nem kell minden ember lázát megmérni munkába menet.
Nézd össze a norvégokkal és a finnekkel, akik ugyanígy csinálták, rosszak a számaik.
Aha, szóval már tompítod a dolgot.
Mint fentebb is írtam, qrvára nem számítanak ezek az idióta és logikátlan korlátozások, mikor a heti 168 órából 4-et maszkolunk, azt is fele részben tokára húzva, meg éjszaka nem kóborolhatunk az üres utcákon, meg Bécsből nem lehet Sopronba utazni, de Nyíregyházáról meg igen. A korlátozás az az, amikor senki sehova, vagy ha igen, akkor talpig díszben, mint az ápolók. Más minden csak bohóckodás, ennél fogva szívatás. Ekkor vagy amakkor minden országot elér, hiába "korlátozgatnak". Hogy mikor és mennyire, az jóformán csak szerencse vagy pech kérdése. Pár év alatt kisimulnak a trendek és nem lehet kiemelni egy országot sem, aki sikeres volt. Abban lesz csak különbség, hogy az egyforma eredmények ellenére ki lőtte magát lábon jobban és ki kevésbé.
De, betartatták jó részüket, pl valóban nem lehetett kimenni és valóban nem lehetett határt lépni (csak úgy) és rendezvények sem voltak.
Egyedül utóbbinak látom értelmét (fél méterre mindenki a másiktól órákig), de wazze, hogy boltban meg vonaton, meg utcán maszk, ahol mp-ekre vannak melletted, háát, jó nagy placebo.
Emberek! Emberek!
Nem ez volt a kérdés, hogy mindenki vírus és statisztika szakértő legyen.
A kérdés az volt hogy Afganisztánba miért nem haltak meg milliók a vírusba, ha még egy jól működő kórházuk sincs. Egészségügy nulla, valószínűleg nem is hallottak a Covid-ról, kézmosásról. Ha ezeket figyelembe vesszük százezreknek-millióknak kellett volna meghalniuk. A szervezetük lenne erősebb? Ellenállóbb a vírussal szemben? Vagy az hogy azért majdnem mindig a szabadba vannak? Szinte alig látni olyan képet amin egy afgán épületen belül van .....Vagyis rengeteget vannak a szabadba. Vagy mi?
17: Én simán el tudom képzelni hogy a szabadban/napsütésben levés nem kedvez a vírusnak. Egyrészt a napfény sterilizáló hatású (hiszen UV-vel is szoktak sterilizálni), másrészt a koronavírust lipidréteg védi ami végülis zsír, és nagyon hőérzékeny. Ezek alapján lehetségesnek tartom hogy sokkal nehezebben terjedhet ott, az aeroszolok napsütésben lehet nagyon rövid ideig élet- ill. fertőzőképesek.
Ez magyarázat lenne a mérsékelt övi szezonalitására is, azaz hogy nyáron eddig 2x lement csak úgy az esetszám.
Az hogy egyes meleg helyeken pl Brazíliában miért terjed, arra meg magyarázat lehet hogy az ilyen helyeken az emberek rendszeresen légkondi mellett, leginkább bent élnek. Pl arab országokban amikor jártam, én mindig majd' megfagytam mert mániájuk hogy kb 14-16 fokra lehűtik bent a levegőt.
Afganisztánban feltételezem sokkal ritkább a légkondicionált helyiség más meleg országhoz képest.
#19: Svédország azért nem olyan sokkal szuperebb az átlagnál egészségben. Egyrészt a hideg telekben bent ülő népség, alkoholizmusra hajlamosak (nem véletlenül államosították az alkoholeladást), ráadásul a magas bevándorló% is ront sok statisztikán.
Svédországban pl több alkoholt fogyasztanak az emberek mint Olaszországban
És a dohányzás is csak 3.4%-kal magasabb az olaszokénál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!