Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy COVID oltás tagadót...

Egy COVID oltás tagadót hogyan lehet meggyőzni?

Figyelt kérdés

Legfőbb érve (3x éves nő) az oltásellenességgel kapcsolatban, hogy csak:


"kb. 1 év alatt fejlesztették ki, ki tudja milyen rossz hatása lehet"


hogyan tudnám meggyőzni, hogy oltassa be magát?


hiába írom le neki, hogy pl.:


-------------

Mo.-on kb. minden 11. ember elkapta már a covidot és pl.: számoljunk azzal h. minden 100. covidos meghal miatta.


Ezzel szemben, a pl.: talán legrosszabb hírű oltás, az Astránál kb. 14 ember halt meg a 17 millió beadott angliai oltásból (és még nem is hozható össze a a trombózik az oltással.., dehát mind1, számoljunk így).


Azaz, kb. 11*100 = "1:1100" az esély h. Mo.-on Covidba vki meghaljon az elkövetkező években.


Ezzel szemben, oltásnál "1:1214000" az esély h. trombózisban meghalj az oltás miatt.


Ezért a kisebbik rossz az oltás (a "rossz" szót ki se mondom inkább egy oltásnál, mert nincs közismert rossz az oltásokban.).


Az oltás kb. 1000x jobb megoldás, mint a covid, de egyszerűen nem érdekli ez az érvelés.

-------------



2021. ápr. 23. 12:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Érvelés#1, eszembe jutott:


A COVID elleni vakcinákba, fejlesztésekbe sokkal nagyobb pénzt és erőforrást raktak bele idáig (+magasabb technológiákkal), mint bármi más oltásba az emberiség történelmében, azért tudtak vele kb. 1 év alatt elkészülni.

2021. ápr. 23. 14:58
 12/17 A kérdező kommentje:

Érvelés#2, eszembe jutott:


Pontosabban a COVID elleni vakcinákat nem 1 év alatt fejlesztették ki, hisz már volt korábban pl.: a 2003-as SARS-CoV, ami a COVID–19 (SARS-CoV-2) közvetlen rokona. Nem nulláról kellett fejleszteni.

2021. ápr. 23. 15:20
 13/17 ginko22 válasza:
34%

"Az oltás veszélytelen és a többség érdekében van."

-- akik profitálnak az oltásból.


Ez a történelem legnagyobb emberkísérlete. Légy büszke hogy kísérleti patkány vagy benne. Jövő októberre lehet hogy kikerül a kísérleti fázisból a vakcina. Addig is, sok sikert túlélni az összes oltást!

2021. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13/13 ginko22 válasza:

"Az oltás veszélytelen és a többség érdekében van."

-- akik profitálnak az oltásból.


->


szóval inkább ne csináljunk semmit és hagyjuk h. a COVID leölje az emberiség kb. legalább 3%-át? azaz haljon meg 2-300 millió áratlan ember, mert valaki nem ért az általános iskolai szintű valószínűség-számításhoz?


Ha nem is értessz az orvostudományhoz, a vakcina-fejlesztéshez, legalább nézz rá egy másik oldalról, a statisztikai oldalról, hogy mekkora valószínűséggel lesz bajod egy oltástól (ha lenne, már rég arról zengene az összes bulvár és nem bulvár oldal) vs. mekkora valószínűséggel lesz bajod a covid19-től.

a kezdő kérdésben ezt kifejtettem és kb. 1000x jobb oltást kapni, mint a covidra várni.

2021. ápr. 23. 15:40
 15/17 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy, felejtsd el, hogy létezik. Szakíts meg vele minden kapcsolatot. Az ilyenek takarodjanak a pusztába és sorvadjanak el ott egyedül.
2021. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy és nem is kell.
2021. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sztem sehogy. Engem sem győzködött senki én is csak a tegnapi döntések miatt hagyom majd hogy beoltsanak amúgy nem akartam regisztrálni de így rávettek, 26 vagyok. Remélem jól döntöttem.
2021. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!