Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik lehetnek ezek a pici...

Mik lehetnek ezek a pici kiütések?

Figyelt kérdés

Néha az orrom alatt (leginkább a jobb orrlyukamban és környékén) kipattog a bőröm. Nem viszket, csak fáj és feszít, úgy néznek ki mint a vízhólyagok csak ici-picik. Arra már rájöttem, hogy ha piszkálom akkor terjed, nagyobb lesz, kinyomni nem tudom, biztos nem pattanás.


Először mindig piciben kezdődik, aztán egy-két nap múlva kipirosodik, majd gennyes/sebes lesz és kb egy hét alatt elmúlik.

Akkor szokott megjelenni amikor megfázok vagy sokat fújom az orrom, de pl ma megint érzem hogy nőnek és teljesen jól vagyok. Sok halat meg édességet ettem, ennek nem tudom lehet-e köze hozzá.


Mik lehetnek ezek, mivel tudnám kezelni?



2020. dec. 25. 02:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Figyelj nekem hasonló van a karomon és a hátamon, ilyen hólyag és pattanás szerű pöttyök. Szerintem látogass el egy bőrgyógyászhoz és menj el egy allergia vizsgálatra, mert lehet allergiás vagy valamire. Egyébként én ezekre gyógyszertári krémeket használtam, amit felírtak a bőrgyógyászaton, de sajnos sehogy se múltak el. Remélem neked szerencséd lesz!
2020. dec. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Herpesz? Allergia?
2020. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Herpesz van ilyen magasságban is? Az nem viszketni szokott?
2020. dec. 30. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Herpesz, egyértelműen. A herpeszvírus dekkol az idegrendszerben, a bőrszövet sejtjeiben és a szervezet legyengülésekor felélénkül.
2020. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😄
2020. dec. 30. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kezemen szokott lenni ha fertőtlenítővel mosok kezet. Engem nem zavar mert férfi vagyok és mindegy milyen a bőröm, de ha akarsz menj el vele bőrgyógyászhoz
2021. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!