Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » El kell mennem tetanusz oltásra?

El kell mennem tetanusz oltásra?

Figyelt kérdés
Ma délután sikerült a tenyeremet 3 cm hosszan felsérteni egy rozsdás szeggel. A sérülés nem mély, szinte csak egy kisebb karcolás. Egyből kimostam a sebet és le is fertőtlenítettem. Ezek után kaphatok valamilyen fertőzést? Gondoltam rá, hogy elmegyek a balesetire, de nem hiszem, hogy ott pont arra lenne idejük, hogy az én kis karcolásommal foglalkozzanak. Aki járt már hasonlóan, az írja meg a tapasztalatait. Előre is köszönöm!
2010. aug. 8. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, nem szükséges. Ha viszont bepirosodik, begyullad, netán piros csík megindul felfelé, akkor menj el mindenképp az ügyeletre.
2010. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Párom belelépett a szögbe vastag talpú cipővel szerencsére, de mivel nézte a neten, h 50%-ban halálos kimenetelű. Ezt olvasta, és inkább elment az ügyeletre(szombat volt). Körzeti is be tud adni egy tetanuszt a KARODBA. De ha nem is adja be azért keresd fel!
2010. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De legalább nézesd meg! Előző voltam.
2010. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


17:18! Megkérdezhetem, hogy a párodnak milyen mély volt a sérülése és mennyire vérzett? Mert nekem tényleg nem mély, csak a legfelső hámtétegeket sértette meg és szinte alig vérzett. Én is pont az interneten olvasott dolgok miatt aggódok, de nem akarom feleslegesen igénybe venni az amúgy is leterhelt orvosi ügyeletet egy ilyen ártatlannak tűnő dologgal.

2010. aug. 8. 17:30
 5/8 anonim válasza:

Ha vérzett akkor igen és ez szerintem rossz.Vigyázz ha vérzett eléggé fájni fog az injekció(vagy hogy írják)

16L(tapasztalt)

2010. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem a popsimba adták a tetanuszt(előző voltam)
2010. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is választ! Tegnap elmentem vele a biztonság kedvéért orvoshoz. Nem kaptam tetanusz injekciót, mert nem látta szükségesnek. De felhívta a figyelmemet, hogy ha el kezd pirosodni vagy gennyesedni, akkor egyből irány az ügyelet.
2010. aug. 10. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:

17:18 vagyok.

Jól tetted, hogy elmntél! Páromnak nem vérzett csak félt, hogy baja lesz elment és Őneki felírták, elment érte a patikába az orvos meg beadta. Nem volt drága 400 alatt volt, ha esetleg kapnál nem kell félni az árától. És nem hinném, h ilyen esetekben feltartanád a dokit.

2010. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!