Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek el kellene mennem...

Szerintetek el kellene mennem tetanusz oltásra?

Figyelt kérdés
Megvágtam magam amikor kibontottam a kutya konzervvét. Nem nagy a seb, egy kis darab bőrt le is vágott, elég sokáig vérzett.
2010. szept. 10. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ha egy kicsit rozsdás volt akkor mindenképp.
2010. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez már néhányszor velem is megtörtént az elmúlt pár évben. Ha kimostad vágás után, akkor mehet rá sebhintőpor és ennyi.
2010. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha 21 éves kor alatt vagy, akkor még védve vagy a kötelező Di-Per-Te oltás által. Ha felette, akkor érdemes lenne elmenni és meghosszabbítani, és akkor 10 évig megint védve leszel.
2010. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Amúgy a kötelező védőoltás által aligha fordul már elő ez a betegség, nem kell futkározni minden kis seb miatt feleslegesen az ügyeletre, ha 21 éves kor alatt vagy, akkor csak nagyon nagyon nagy sérülés után alakul ki, de akkor amúgyse a tetanusz miatt mész be a kórházba, hanem hogy elássanak és megmaradjál...


Aki 21 elmúlt annak ajánlatos meghosszabbítani 10 évre, és ezzel elkerülheti teljes mértékben a betegséget.


Amúgy ilyen esetben a helyes eljárás: A seb teljes "kimosása" vízzel, ezután fertőtleníteni kell. Erre jó valamilyen alkoholos cucc én pl tonikkal szoktam. De a Betadine is jó.


Sebhintőporral vigyázni, mert az teljesen elzárhatja a sebet a levegőtől és köztudott, hogy tetanus 99%-ban csak olyan helyen alakul ki, ahová nem jut be megfelelő mennyiségű oxigén. Ha jól szellőzik a seb és megfelelően le lett fertőtlenítve tetanus nem tud kialakulni.

2010. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezt akkor is leírom, ha a sok öntelt orvostanhallgató lepontoz!!!


Egy nyugdíjas ismerős így halt meg vérmérgezésben, kb 7 évvel ezelőtt.

Kicsit rozsdás volt a konzerv széle, amit kinyitott, az orvost NEM érdekelte , és nem adott neki tetanuszt!!!!!


A 65 éves egyik férfi rokonom szögbe nyúlt, csak hosszas cirkusz után volt hajlandó az orvos tetanuszt adni.


Ha idősebb vagy, akkor kísérjen el egy rokonod, mert ma az orvosok sem ingyen sem pénzért nem nagyon akarják a nyugdíjasokat gyógyítani.

2010. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem volt rozsdás a konzrevv, elmúltam már 21 két éve, kimostam vízzel de nem volt itthon semmi alkoholos fertőtlenítő, de jól belötöttem. Egyébként úgy kezdtem, hogy felhívtam a házi orvost ő azt mondta hogy nem kell, de ... mégis úgy éreztem hogy megkérdezlek titeket is itt, mert sosem lehet tudni..
2010. szept. 10. 13:10
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvostanhallgató, nem bírom annyira az ilyen dolgokat, csak tisztába vagyok néhány dologgal.


Ami történt sajnálatos, de a nyugdíjas ismerősöd nem véletlenül halt meg. Valószínűleg ő még nem kapta meg az alapimunnizálást, 1941 után születettek kapják csak meg. Nem tudom mikor született, de sejtésem szerint 1941 előtt, ha 7 évvel ezelőtt már nyugdíjas volt de nem biztos... Ma már mindenki megkapja, ezért évente aligha van ilyen betegség, ha jól tudom az 5-öt sem haladja meg évente, és azok is idősek akik nem részesültek még védőoltásban.

2010. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A 21 év letelte után is van védelem, de ha utána megvan hosszabbítva emlékeztető oltással a védelem 99,9%-os. Szerintem mindenkinek meg kellene hosszabbítani, és nem kellene görcsölni ilyen esetekben a tetanuson és 10 évre le lenne tudva. Akinek nincs fizetve a tb, még annak is 1000 forint alatt van egy ilyen oltás (asszem 500-700 forint) és nagy terhet levesz az emberről...
2010. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a háziorvosod marha értelmes lehet ha látatlanba bármit is mondd, ez elég nevetséges. Min. annyi hogy rá kéne néznie a sebre...
2010. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na igen azért is ilyen amilyen az egészségügy ...
2010. szept. 10. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!