Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tehetnék dishydrosys...

Mit tehetnék dishydrosys ekcéma ellen?

Figyelt kérdés
március óta szenvedek tőle:(. először a talpamon jelentek meg furcsa mélyen a bőr alatt ülő hólyagok, kb 8-9 darab lehetett. Nem mentem el dokihoz, azt hittem hogy gomba, ezért canestennel kentem 2 hétig. Ezután csak rosszabbodott a helyzet, ott a talpamról elmúltak a hólyagok, de újak jöttek elő 2 oldalt a lábfejemen, és a tenyeremen is. áprilisban elmentem bőrgyógyászhoz, írt fel kenőcsöt, ami 3 napon belül elmúlasztotta. De rá 1 hétre újra előjött és már a kenőcs sem hat azóta sem, hiába kenem, elmúlik, azután megint előjön, ez egy folyamatos körforgás. Járt már valaki így? Más is szenved ilyentől? Valakinek volt már ilyen bőrbaja? Ha igen, mit javasoltok? Hogyan tudnám egy életre eltüntetni ezeket a hólyagokat? Sajnos egyre több van és egyre rosszabb:(
2010. júl. 29. 00:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és 17/L
2010. júl. 29. 00:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az ekcéma nem gyógyítható, csak kezelhető. Pontosan nem tudják, mi okozza, de ahol ekcéma van, ott gomba is van, tehát a canestennel annyira nem lőttek mellé, még ha nem is találták el a bajt.

Okozhatja valami anyag, kozmetikum, szappan, mosószer... bármi.

Váltogasd a bőrgyógyászokat, hátha egyszer az egyik eltalálja, melyik az a krém, ami neked hatásos. A húgomnak egy olyat írtak fel, amit patikában kevernek ki, az vált be.

És próbálj pamut cuccokat (zoknit) hordani bőr cipővel, minél kevesebb műanyagot, és természetes alapanyagú kozmetikumokkal mosakodni (DM-es Alverde pl.), esetleg lecserélni a mosóport, öblítőt.

2010. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezt az Alverdét kipróbálom.Ez egyébként örökletes betegség?:(
2010. júl. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!