Koronavírus idején ezt hogyan csinálják?
Egy klinika honlapján olvastam:
"A jelenlegi járványhelyzetre tekintettel a járóbetegek ellátását átmenetileg felfüggesztjük, helyette április 8-tól videó konzultációs lehetőséget biztosítunk az alábbi szakmákban:
Sebészet, gasztroenterológia, bőrgyógyászat, ideggyógyászat, pszichiátria."
Komor a hangulat, ezért ide vicces válaszokat várok
Pszichiátriánál még tök érthető is.
A többinél szerintem inkább az a dolog lényege, hogy ha a betegnek van valami panasza, amit ki szeretett volna vizsgáltatni, de jelenleg nincs rá lehetősége, akkor legalább beszéljen róla az orvossal, hátha valami gyanús tünetről van szó, ami esetleg sürgős kezelést igényel. Pl enyhe fájdalom, kis köhögés vagy hasonlók lehetnek komoly, életet veszélyeztető betegségek tünetei, viszont annyira nem sulyosak, hogy az ügyeletre vagy az SBO-ra menjen vele az ember. Mire súlyos lesz, addigra pedig lehet, hogy már túl késő. Hozzáértő szakorvos viszont felismerheti, ha valami súlyos betegség ordító tüneteit látja egy betegen csak sima beszélgetés alapján is.
A másik pedig, hogy biztosan van sok rendszeres kontrollra járó beteg, akik ellátása nem feltétlenül igényel fizikai kontaktust még egy rendelőben sem. A beteg is előre készül, hogy mit mond majd az orvosnak, az orvos pedig az ő beszámolója alapján tud pl gyógyszert felírni, valtoztatni az adagon, elhagyni a jelenlegit, más diétát javasolni, tanácsokat adni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!