Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha vírussal érintkezel,...

Ha vírussal érintkezel, számít az, hogy pontosan mennyi vírus jut be a szervezetedbe?

Figyelt kérdés

Igaz lehet az, hogy ha csak mondjuk néhány száz darab vírus jut a szervezetedbe, azt még legyőzheti az immunrendszered, viszont ha rád tüsszentenek több milliót egy vírusból egyszerre, azt már nem?

Tehát számít a mennyiség is? Erről nem nagyon beszél senki.

Remélem érthető a kérdésem lényege.



2020. márc. 23. 13:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amúgy ha az utca fertőzne... akkor itt milliárdok fertőződnének meg.


Gondoljatok bele, az utcánál 1milliószor nagyobb a víruspartikulaszám a boltok áruin, a boltok levegőjében, és a csomagokon, élelmiszereken.


Úgy tűnik azonban szerencsére ez a fajta fertőzés statisztikailag elenyészik attól amikor valalki érintkezik egy fertőzöttel.


Tehát az a hipotézisem, hogy jelentős friss partikulaszám kell egy fertőzéshez. Viszont ez tünetmentes terjedéssel, pusztán beszéddel is átadható.


Ha már leszálltak a cseppek, kiszáradtak talán nagyságrendekkel kisebb a kockázat.

2020. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 TappancsMancs ***** válasza:

Hidd el, hogy az utcákat nem fogják fölöslegesen fertőtleníteni, mert rengeteg pénzbe kerül. Valamint más a fő és elsődleges átvitel, mint a tüsszentés és effélék, és más a másodlagos, mint a felületek, stb.


A felületekről és levegőből is elkapható, száll gyakorlatilag mint por a levegőben. Sőt még könnyebben, mert a por szemcséi nagyobbak és mégis szinte lebegnek a levegőben és áramlanak vele. A vírus megtapadhat a levegőben lévő nedves és száraz szemcséken egyaránt, nem fog válogatni.


Az életképessége eddig változó ideig tart. Eleinte a pár órát mondták, de több nap vagy egy hét is volt regisztrálva.


Mindenesetre elhiheted, hogy senki se költene utcai fertőtlenítésre Európában és Kínában sem, ha pénzkidobás lenne. Nem hülyék a kormányzatok.


Ugyanúgy fertőtlenítenek az utcán világszerte, ahol már nagy a gond:


South Korea - Seoul

https://www.youtube.com/watch?v=YbRLJnvfgo0


Milan - Italy

https://www.youtube.com/watch?v=aQEvXXW-OwU

2020. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Olvass el több szakember véleményt erről. Nagyon sokan állítják, hogy semmi értelme.


A nátrium-hypocloritot nem tudod úgy terjeszteni hogy homogén bevonatot képezzen. Itt mosni kéne, ahogy a védőruhásokat szokták.


Ha csak spricceled permetként semmit se ér. Mert sokad annyi koncentrációt sem ér el, ami kéne a hyponál. Semmilyen tanulmány nem igazolja a hatását, mert lehetetlen különvenni a karantén hatásától.


Cserébe jól mutat a TVben. A bizalom jelét kelti.

2020. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A katonai teherautös cucc ér valamit... de nagyjából semmi értelme.


Ha az utakon le is fertőtleníti, ezer másik helyre nem jut el, pont ahol az emberek mászkálnak.


Magyarul totál felesleges egy útfelületet összehipózni.

2020. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 TappancsMancs ***** válasza:

"A nátrium-hypocloritot nem tudod úgy terjeszteni hogy homogén bevonatot képezzen"


"Ha csak spricceled permetként semmit se ér."


Ez megalapozatlan.

2020. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Javítottam, a teherautós ér valamit ha masszív réteget képez. Ez viszont hektoliternyi hipót jelent kb... és erősen kétséges hogy indokolt pont az útfelületen, ahol maga a napsütés/szabadlevegő 30 perc alatt inaktiválja a burkosvírusokat.


Olyat meg egy videón sem látni, hogy MINDENHOVÁ vastag homogén réteget szórtak volna, pont ahol tényleg járnak az emberek és megfognak mindent.

2020. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a felületek mosásának, buszjáratok és foganytúk, beltér stb fertőtlenítő mosása, áttörlése... az ér valamit. És fontos.
2020. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 TappancsMancs ***** válasza:
61%

Jó nyilván nem fogunk ügyet csinálni belőle.

Minden fertőtlenítés %-os arányokat jelent. Még a NASA is dolgozik keményen egy magas hatékonyságú fertőtlenítésen, mert az szinte csak elmélet. Olyanok vannak, hogy 99,000 %-os, vagy 99, 002 %-os, és csak közelíteni lehet a tökéleteset. Ez fontos ebben is.

Valamint ebben az esetben, egy járványt illetően is sok tényező tud javítani a helyzeten, és minden a maga %-át teszi bele. Maszk is adott százalék, a jobb maszk az jobb százalék. Nincs ami semmit se ér, legfeljebb ennyire vagy annyira hatékony. Ez is fontos.

Tehát nem kell egy adott módszernek - mint például az utcák fertőtlenítésének is - elérnie a kerek 100%-ot, nem is cél, sőt az lehetetlen, az is jó ha 90%ot eléri (pl). Ez is fontos. És egy más védekezésnél szintén hozzájárul egy 50%-os módszer is, mint egy sálféle az arcon jól körbetekerve (az sem 0 hatékonyságú!). Ez is fontos.

Egy rendesen megfújt úttest az nagyjából teríti is a felületet, nyilván a folyadék mennyisége itt számít. De ha valahol kis területek kimaradnak, akkor is a javarészt rendben lesz, és a vírus koncentrációt lényegesen lenyomja - és ez hatékony, tehát nem baj ha kicsit hézagos is. Ez is fontos.

Valamint minden légtér és felület is eltérő vírus koncentrációt jelent, ez változik mindenhol, tehát nem elképesztően fertőzött minden járda. Ez is fontos.

Összegezve amik számítanak:

- nincs 100,0000% fertőtlenítés, de bármi javíthatja az arányt

- minden tényező a maga százalékát adja mint vírus fertőzési veszély, nem csak a legfertőzőbb terjedések számítanak

- levegőben is terjed (változó mennyiségekben)

- egy normálisan lefújt úttest és járda az rendben is van, mert fedi a fertőtlenítő folyadék (tény!)


Nos:

"Amúgy ha az utca fertőzne... akkor itt milliárdok fertőződnének meg."

A "milliárdok" itt egy képzeletbeli szám és nem konkrét adat. Vagyis ne fantáziáljunk, nem túlozzunk.


"A nátrium-hypocloritot nem tudod úgy terjeszteni hogy homogén bevonatot képezzen."

Ezért is folyékony, az terül, és ha vannak is kis lyukak, az attól nem 0 hasznosságú, hanem mondjuk 90%-os. És az is jó, és annyit csökkent a koncentráción.


"Ha csak spricceled permetként semmit se ér."

Ezt mondd el a fertőtlenítő szereknek is, biztosan nem tudják. > A fertőtlenítésnek több fajtája is van, egyik a mechanikai, egy másik a vegyszeres. Mindkettő hozzáad valamit. A sima kézfertőtlenítő gélt is úgy használjuk, hogy nem sikáljuk a kezünket, csak átkenjük vele - mert a szer érintkezik, terül, és dolgozik. Nyilván a sikálás még hatékonyabb, a műtős orvos is úgy mos kezet, de nem létfeltétel. A vegyszer maga dolgozik, ezért van benne kémia és nem csak fizika.


"a teherautós ér valamit ha masszív réteget képez. Ez viszont hektoliternyi hipót jelent kb"

Hát hektoliternyi azért nem kell egy felületre, hanem adott mennyiség. Annak nem lenne értelme, ha egy méter magasan elárasztanák az utcákat, minek is... Adott mennyiség, adott töménység, adott párolgási sebesség a fertőtlenítési időhöz. (Meg nem csak hipo van)


"Gondoljatok bele, az utcánál 1milliószor nagyobb a víruspartikulaszám"

Az utca erős fertőzött területként, erős vírus koncentrációt is jelent. Vagyis a járvány előrehaladtával az is koncentráltabb lesz, tehát az utca sem adott vírus mennyiséget jelent, hanem ez is változó tényező! Wuhanban már nagyon azzá vált, de ilyenek Olaszország egyes részei is. Nincs olyan, hogy valami adott mennyiség, bár lehet kezdeti és súlyosabb dózisokról beszélni, és akár átlagolni is, de az átlagolás csak átlag és nem tényleges eset.

2020. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
A kérdést józan parasztésszel próbálom megválaszolni. Szerintem a kijárás korlátozása azt a célt szolgálja, hogy a lehető legkevesebb vírus jusson be a szervezetbe. Lényegében minden emberben egy vakcinakutató központ van. Az immunrendszer a kevés behatolóval könnyebben elbánik (tán még a betegség tünete sem jelentkezik), ezért kialakul egy ellenanyag, mely védelmet biztosít. A svéd példa egy drasztikusabb kísérlet, ahol (lehet,hogy "felsőbb" utasításra) egy szélsőségesebb "ember kísérlet" folyik. Abban nem hiszek, hogy találnak olyan oltóanyagot, mely minden népcsoportra, vércsoportra, korosztályra egyaránt hatékony lesz. Szerintem már minden emberbe kis mértékben bent van a vírus (pl. szem nyálkahártyáján keresztül bejutott), a belső "vakcina kutató központunk dolgozik", és ki fog alakulni egyfajta védelem. A meghozott intézkedések beleillenek abba a feltételezésbe, amit erről gondoltam.
2020. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!