Ha vírussal érintkezel, számít az, hogy pontosan mennyi vírus jut be a szervezetedbe?
Igaz lehet az, hogy ha csak mondjuk néhány száz darab vírus jut a szervezetedbe, azt még legyőzheti az immunrendszered, viszont ha rád tüsszentenek több milliót egy vírusból egyszerre, azt már nem?
Tehát számít a mennyiség is? Erről nem nagyon beszél senki.
Remélem érthető a kérdésem lényege.
Megértem, hogy ilyesmikről miért nem beszélnek. Gondolom nem akarnak sem hamis biztonságérzetet sem pedig pánikot kelteni az emberekben.
Most viszont kíváncsi vagyok, hogy mi a helyzet valójában - tudományos szempontból.
Az egész statisztikai alapon működik.
Minden vírus ami bejut, aktívnak kell lennie és oda kell sodródnia a megfelelő receptorhoz amibe aztán bejutva elkezdi másolni magát.
Tehát lélegezhetsz be aerosolokat, sok esetben megúszod a vírus bejutását a sejtekbe.
Ugyanakkor in vitro, akár egy darab vírus is fertőzhez.
Arról viszont nem tudok sok infót, ha már beindult a fertőzési kaszkád, onnantól számít-e a kezdeti vírusszám. Első tippre nem. Tehát nem lesz súlyosabb egy kórházi dolgozó fertőzése 1milliószor x 1 millió akkora vírusbelélegzéstől.
Nehéz ezt megjósolni, mert vírusról vírusra eltérő. SARSnál kevés az infó mekkora vírusszám okoz fertőzést.
*mármint sejt receptorához ... és a sejtbe jut be.
Úgy kell kezelni mint egy élettelen veszélyes anyag, ami kis mennyiségben is el tud indítani egy robbanást.
...
Szerencsére többnyire kontakt fertőzés történik, azaz rengeteg vírus jut be közvetlenül, pl egy köhögéssel, puszival stb... aerosolosan kicsi az esélye még így metrón is.
Nagyban számít a víruskoncentráció, mert viszonyul az immunrendszerhez. Wuhanban már az utcákon is olyan magas volt a víruskoncentráció, hogy fertőtlenítő autók járták az utcákat és a járdákat és úttesteket is kellett fertőtleníteni. A tesztek is amíg alacsony ezért nem tudják kimutatni és tünetek sem jelentkeznek.
"A szakirodalmi adatok szerint a koronavírusok szennyvízben néhány napig lehetnek életképesek, azonban szennyvízzel - annak zárt rendszerben történő elvezetése és tisztítása – miatt a lakosság jellemzően nem érintkezik.
A kibocsátott tisztított szennyvíz a befogadóban tovább hígulna, így nem érhetné el a fertőzést okozó koncentrációt."
Vagy:
#8 azért ezt sokan vitatták mi értelme hypoval fújkodnin az utcákat.
Nagyjából semmi, csak politikai megnyugtató okok.
Gondolj bele, a vírus szabadtéren hamar inaktiválódik, ... ami meg marad ahoz konkétan áztatni kéne hypoban. A fújkodós permetnek esélye sincs teljes bevonatot képezni, szóval kvázi értelmetlen.
Minimális esetben fertőződik valaki talajról.
A fertőzések nagyrésze kontakt és friss cseppfertőzés, vagy zárt térben történik.
"Megértem, hogy ilyesmikről miért nem beszélnek. Gondolom nem akarnak sem hamis biztonságérzetet sem pedig pánikot kelteni az emberekben."
Igen.
Valamint kis koncentrációban hordozva is terjed, és lehet olyan akiben nagyobb mértékben elszaporodik, ezért minden óvatosság jobb megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!