Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet meggyógyitani a...

Hogyan lehet meggyógyitani a Napgombával (pityriasis versicolor) fertőződött területet?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 éve a hasamon van .. már kipróbáltam vagy 6. féle készitmény (krém, sampon ) de semmi :( .Néha olyan mintha javulna aztán 1-2 nap alatt rohamosan visszaromlik :( (most Terbisil 1%- al kezelem. Most is 1 hét után már ugy tünt eltűnik a gomba de aztán néhány nap alatt ugyanolyan rossz lett mint volt..mindig ez van ) én már teljesen kikészültem... :'( . Valaki akinek volt ilyen és sikerült elmulasztani az árulja el mi a leghatásosabb!És milyen ételeket ne fogyasszak ? és mi ajánlott ? Nem bírom már tovább :'(
2008. nov. 20. 23:33
1 2
 11/20 Bukkosi Emese Reka válasza:
Nekem is van evek ota. Kikezelem es van mikor ujra elojon van mkor pedig evekig nincs semmi. Valaki ajanlotta hogy befozesi szalicint keverjek ossze egeszsegugyi szesszel es azzal kenegessem. Nekem ez bevalt.
2012. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 slilis válasza:
a szódabikarbóna gombaölő és ez gomba-így a páromon próbáltam ki -1dl vízhez 1 kiskanál szódabikarbóna, felkentem vattával és pár óra múlva letusolta a párom-már az első használatnál halványodott pár perc alatt-a lényeg, hogy három napon át 1x csináltam és nyomasincs ,. ugyanígy a gombás lábnak is jó a szódabikarbónás kis áztatóvíz, vagy a fejet magával a porral bekenni korpásodáskor, hiszen a napgomba onnan fertőz mint írták-ez valóban nagyon olcsó-patika-és egyszerűen , gyorsan hatásos
2012. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
nekem is van ilyen bajom, ma voltam orvosnál és nizoral samponos fürdés, meg nizoral kenőcsös kenegetést javasolt, majd elválik mi lesz de a szódabikarbónát mindenképp kipróbálom
2013. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

elmúlt végül? vagyis sikeres volt bármelyik?

én most alkalmazom a nizoral sampont 5. napja.. néha már úgy gondolom beképzelem, hogy jobb lett.

a szódabikarbónás beválik? mert akkor azt is kipróbálnám.

írták hogyha gyógyult a felület akkor enyhén pirosassá válik, ez igaz?

2014. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Van egy lötty ami segít.Egy két alkalommal be kell kenni és kész,lehetőleg a megjelenésekor minél előbb.De ha elhatalmasodott akkor sem gond,biztos a siker,persze újra kialakulhat de egy ideig nem lesz gond vele.

Akit érdekel privátban jelentkezzen,a fénymásolt receptet ingyen adom.De kell egy olyan gyógyszerész aki ki is keveri.Tartalmaz fertőtlenítő és bőrhámlasztó anyagokat,erős anyag de biztos a siker.

2014. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
elmentem vele bőrgyógyászhoz, nagy nehezen sikerült bekerülni aztán felírt Micetal gél nevű szert, fél évig kellett használnom. most így, hogy azóta már fakultam nem tudom ez segített e vagy simán csak nem látszik mert azóta már fehérebb vagyok.
2015. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Csiribicsiriba válasza:

Én 19 éve szenvedek vele.Orvoshoz már el se megyek vele, mert semmi újat nem tud javasolni.Hol barna , hol fehér viszket, hámlik.

Azt hiszem kénytelen leszek belenyugodni. Drága gombaölő gyógyszerek sem , csak átmenetileg segítettek.

2015. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Zsuzsi Zsuzsika válasza:
Sziasztok. Nemrég voltam bőrgyógyásznál és nálam is megállapította a napgombát (pityriasis versicolor). Kaptam rá tusfürdő gélt(1 hónapig kell használjam) és krémet(2 hétig kell használjam). A fehér foltok eltuntetéséshez pedig a szoláriumot ajanlotta. Azt mondta,hogy a kezelést ismételjem meg minden tavasszal és ősszel, függetlenül attol hogy vannak-e tüneteim. Kiváltó okoknak felsorolta az alváshiányt, stresszt, a nőknél hormonális változásokat. Megelőzésképpen pedig: tilosak a felvágottak, a koffein tartalmú italok, a fűszerek(kivéve a sót) fogyasztása;a tojás, a hús, az olajos magvak mértékletes fogyasztása!
2015. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Szalai Enikő 1985 válasza:
Szia szintén zenész. Nekem a castellani bevált de mindíg figyelni kell ne újuljon meg együtt kell vele élni.
2018. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én ecetes vizet használtam,és szódabikarbónát,Canesten kenőcsöt és Candibene-t is. Mikor mit kaptam a patikában. De szerintem a szódabikarbóna a legjobb rá.
2019. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!