Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet meggyógyitani a...

Hogyan lehet meggyógyitani a Napgombával (pityriasis versicolor) fertőződött területet?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 éve a hasamon van .. már kipróbáltam vagy 6. féle készitmény (krém, sampon ) de semmi :( .Néha olyan mintha javulna aztán 1-2 nap alatt rohamosan visszaromlik :( (most Terbisil 1%- al kezelem. Most is 1 hét után már ugy tünt eltűnik a gomba de aztán néhány nap alatt ugyanolyan rossz lett mint volt..mindig ez van ) én már teljesen kikészültem... :'( . Valaki akinek volt ilyen és sikerült elmulasztani az árulja el mi a leghatásosabb!És milyen ételeket ne fogyasszak ? és mi ajánlott ? Nem bírom már tovább :'(
2008. nov. 20. 23:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni ? :'(
2008. dec. 23. 21:32
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem a karomon van,mindkettőn,szerintem nem lehet semmivel eltüntetni:) nekem mindig fehér marad és kiszárad akkor is ha bekenegetem.. tippeket énis szievsen fogadok!
2008. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Neked mióta van?És olyan neked is h olyan 1 hét alatt javulgat , és már olyan mintha tök oké lenne aztán néhány nap alatt visszaromlik ugyanolyan állapotba ?
2008. dec. 30. 21:58
 4/20 A kérdező kommentje:
szoismétlésért sry
2008. dec. 30. 23:08
 5/20 anonim válasza:
sya! Nekem most van ilyenem, a karomon, a nyakamon, a hasamon, a hátamon! Voltam bőrgyógyásznál és ő azt mondta h ez mindenkiben ott él csak valakinél kijön bizonyos körülmények között! Kiirtani nem lehet! viszont kaptam rá ilyen ecsetelőt államtól a hasam aljáig bekell kenni vele a bőrőm minden este, viszont ennek a hátránya h ha közvetlen nap éri akk begyúllad a bőrfelület..ezért ajánlatos ha reggel olyan ruhát huzol amiből kintvannak a bekent testrészeid azt mosd le! 1 hét alatt elmulík! És nagyon olcsó! 2 dl volt 700 ft! Ajánlotta még h ha nem szeretném h újra kijöjjön havonta egyszer kenjem be vele magam! REmélem segítettem! Sya
2009. aug. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Szia!Nekem is volt ilyen bőrbetegségem.És a bőrgyógyász is ezerrel írta fel a krémeket fürdőket meg mindent...persze nem lett jobb....De aztán hogy mitől ,nem kentem be semmivel(igaz nem napozok már annyit mint régen,soliba se járok már)de teljesen elmult.Nekem a felkaromon volt de teljesen elmult.
2010. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
látom h már sok mindent kipróbáltál. a sampon alatt a nizoral sampont érted ?! mert rajtam is jelentkezett és vltam bőrgyógyásznál, mondjuk anyajegyszűrés miatt, de aztán megkérdeztem h miért vannak napozás utn ezek a fehér foltok, meg h h lehet kezelni. és nekem ezt a nizoral sampont ajánlotta. most fogom elkezdni. remélem segít. látom már nagyon rég volt kiírva a kérdés, azóta helyreálltál ?!:)
2011. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

NIZORAL sampon legalább 5 napig minden nap bekenni az érintett területet 3-5 perc után lemosni.

De ha nem érzékeny rá a bőröd, akkor vizes-oldatával bekenni és hagyni rászáradni. Általában megoldja a gondod. Tavasszal a kiújulás előtt egy 3 napos kúrát megelőzésként megcsinálni. Nekem bevált.

2011. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne valami hatásos megoldás,(jó pár hónapja vannak "foltjaim") 3 napja vette a Lamisil krémet 2 hétig kell használni, hát nem tudom mi lesz. Én azt olvastam, h ezt kell használni a kezelés végén kicsit meg kell kaparni és ha már nem hámlik, akkor eltűnt a gomba, ezek után a fehér folt ott marad és majd össze kell barnítani a test többi részével. Nekem a mellkasomon van, ma nap érte, egy kicsit barnultam és a fehér foltok nagyon feltűnőek lettek a barnulás hatására. Szóval nem tudom ellehet-e valahogy tüntetni a foltokat, mert a gomba kiirtható, de a foltokkal mi lesz?
2011. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Szia! Én már 15éve szenvedek ettől. Amint jön a tavasz mindig kiújul. A krémek és a rázókeverék eltünteti ugyan, de az nem azt jelenti, hogy valóban meggyógyultál, mivel sajnos kiújulhat megint. :( A bőrgyógyászom antibiotikumot írt fel, kb. 5000Ft. Azt mondta minden évben 3szor kell alkalmazni kúraszerűen, 4-5évig és utána talán végleg elmúlik. Ha gyógyult a bőr a fehér foltok enyhén pirosasak lesznek, ilyenkor kell elmenni napozni vagy szoliba és eltűnnek a foltok.
2011. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!