Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen kilátásaim vannak?

Milyen kilátásaim vannak?

Figyelt kérdés

Ne röhögjetek ki, de mióta kiderült, hogy fogágybetegségem van, és bár küzdök ellene, már sajnos kialakultak a „kis fekete háromszögek” az ínrecesszió miatt, mindenkinek a fogait nézem, és egyre frusztráltabb vagyok attól, hogy látszólag mindeki (a nálam jóval idősebbek is) vakítóan csillogó, tökéletes fogsorral bírnak.

Gondolom, ezek műfogsorok… de vajon milyenek? Szeretnék felkészülni lelkileg a legrosszabbra, ezért kíváncsi vagyok, milyen lehetőségek vannak. Tudom, hogy ültetnek be fogakat, de azt is hallottam, ezt nem mindenkinek bírja a szervezete.

Írjatok sikersztorikat, légyszi ilyen témában!



2019. jún. 3. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Amíg aktív fogágybetegséged van, addig nem tanácsos az implantátum.
2019. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem vagy elég figyelmes, ugyanis az átlag magyar lakosság fogazata siralmas állapotban van, a magyarok 80 %-a szenved fogágybetegségtől, a magyar valóság pedig az, hogy sokszor még egy 75 ezer forintba kerülő teljes kivehető pótlás (mikor az embernek már egy foga sincs) hallatán is kikerekedik a szemük, hogy annyi pénz a világon nincs.

Fogágybetegségnél azért vannak a fogorvosok nehéz helyzetben, mivel egy pótlást hosszútávra, 8-10 évre készítenek, akár még tovább. Na most ha van egy aktív gyulladás, mely csak progrediál, arra nem nagyon lehet jó indulattal pótlást szerkeszteni, maximum annak árán, hogy elfogadod, hogy adott esetben 2-3 év múlva elveszíted a fogadat, és ebből adódóan az akár több százezer forintba kerülő pótlásodat is. Egyébként igaza van az elsőnek, tényleg nem szívesen implantálnak fogágybetegnek, egyrészt azért, mert ha a fog, ami a saját szervezetedé kilazult, akkor egy idegentest is ki fog, másrészről sokszor az a probléma, hogy nincs is hova befúrni, mivel a fogágybetegség csontpusztulással jár.


Ezért kell nagyon komolyan venni ezt a betegséget, mely 90 %ban rajtad múlik. Ha fekete háromszögek vannak, az még a jobbik eset, mert legalább tisztítható a felület. 2 kérdésre kell választ adnod: van fogköved? Dohányzol? Ha csak egyikre igen a válasz, már bajok van. A fogkő az ott maradt lepedék megkövesedett formája, nincs összefüggésben a genetikával, egyedül a fogmosási technikáddal. Neked, mint fogágybetegnek el kell sajátítanod a megfelelő technikát (youtube: módosított Bass módszer), mindennap fogselyem fogmosás előtt, a megnyílt fogközöknél pedig (azok a bizonyos háromszögek) fogköztisztító kefét ajánlok (drogériákban lehet kapni), szintén mindennap. Ha vérzik, ne foglalkozz vele, a gyulladás miatt vérzik.

Fogkrémet érdemes váltogatni, mondjuk a Paradontaxot Curaseptes fogkrémmel, vagy Lacaluttal, Meridollal. Mind fogágybetegeknek van kifejlesztve.

Félévente szigorúan fogorvos, ha esik, ha fúj! Ellenőrzés, ha van, fogkőlevétel.

Esetleg negyedévente egy Curaseptes öblögető kúra (212-es számút kell venni), maximum 4 hétig reggel este, ha amúgy nem a Curaseptes fogkrémet használod.

Havonta fogkefe csere, mert tele van bacikkal.


A dohányzásról meg annyit, hogy nagy mértékben lassítja a gyógyulást, regenerálódást, sokszor látni azt, hogy amúgy jó szájhigiéniával rendelkező páciensnek azért nem javul a betegsége, mert aktív dohányos.

2019. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!