Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik a kilátásaim a totális...

Mik a kilátásaim a totális fogromlásra?

Figyelt kérdés
Amióta az eszem tudom, azóta napi 3-4 szer mostam a fogaim.Nem is volt soha problémám a fogorvosi elleneőrzésen amikor éévente meglátogattam a fogorvosom.De amióta meszületett a 2(ikrek) kisfiam, azóta valami megváltozott.Nem figyelek a szájhigiéniára rendesen,2 és fél éve amióta megszültem azóta egyszerűen napi egyszer ha mosok fogat, egyszerűen a gyerekek miatt mindig elfelejtem.azt veszem észre este beesek az ágybe és volt már olyan is, hogy másfél napig nem mostam fogat.Szóval nagyon nagyot hibáztam?Minden reggel úgy indítok, hogy nah ma háromszori fogmosás lesz, de egyszerűen mindig elfelejtem, és este azt veszem észre, hogy kidőlök.Már azt is kitaláltam, hogy este zuhanyzáskor mosom meg ez be is vállt,de utána mindig eszem még valamit és hát akkor meg minek mostam fogat.Nah a lényeg, hogy 2 és fél év alatt mennyi esélyem van a fogak romlására?Jah és amióta megszültem nem merek fogorvoshoz menni.Szóval a kérdésem,hogy ezzel, most tönkrettem egy élet munkáját? mennyi esélyem van arra, hogy két és fél év nem odafigyelés mellett totál elromlanak a fogaim.32 éves vagyok.
2010. szept. 29. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár én nem szültem, de ugyanilyen helyzetben vagyok mnt te. Néhány éve valahogy a szájhigénia kiesett az életemből.

Nos, hogy a foagid ezt hogy viselik az adottság kérdése. Ismerek olyt, aki hetente 1x mos fogat még sincs még egy rossz foga se, pedig nem 10 éves.


Ahogy én jártam: nagyon szép, jó fogaim voltak, de az elmúlt időszak hamar tönkretette.

1 éven belül 3 fogamat húzták (bár 1 bölcsesség fog, az olyan hogy amúgy is tönkre megy...) 1 gyökérkezelés, és most tömésre megyek, a szőrnyű fogkőről nem is beszélve, amit sznintén a napokban megyek szedetni.

Most helyre próbálom hozni, nem nagyon lehet, de mostantól ismét rendesen mosok fogat napjában többször, szájvízet használok stb...

2010. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
teljesen változó minden egyénnél. észlelted magadon, hogy fáj a fogad vagy valamelyik szuvas? ha nem akkor te a szerencsések közé tartozol, ugyanis van olyan aki ha egy héten egyszer látja a fogkeféjét és így is tökéletesen hibátlan fogazata van.
2010. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2,5 év alatt nem történhetett olyan tragikus dolog ha előtte minden rendben volt, pláne, hogy mostad napi 1x. Max. kisebb szuvasodások. 2,5 év alatt akkor sem mentek volna teljesen tönkre, ha egyáltalán nem mosol fogat. Persze akkor azért jócskán megviselte volna őket a dolog. Menj el most dokihoz, betömi a pici szuvasodásokat, utána meg valahogy megint rávszed magad a rendes fogápolásra.
2010. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én minden étkezés után mosok fogat. Egyszerűen nem bírom ha nem mosom meg. Én nem tudnám elfelejteni, rendesen irritál.

Amúgy nem hiszem, hogy lett volna azóta is valami baja a fogadnak. Ennél azért még többet bír.

2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, kicsit megnyugodtam, de a lelkiismeretfurdallásom nem enyhíti semmi sem, mert tényleg iskolás korom óta amióta az eszem tudom,én is mindig mostam étkezés után fogat.Nem tudom, mostmár tényleg észbe kellene kapnom, mert tényleg rossz vége lehet ennek, hogy elhanyagolom a szájhigiéniát.Egyébként néha azt veszem észre, hogy a gyerekeim mellett néha még wc re is elfelejtek menni, van, hogy egy órát tartogatom.Nah erre is oda kell figyelnem ezután.De ahogy belépek a wc re mindig valami rosszat csinálnak a lurkók.
2010. szept. 30. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!