Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy gyulladt fog feltétlenül...

Egy gyulladt fog feltétlenül fájdalommal jár?

Figyelt kérdés
Bő fél évvel ezelőtt iszonyúan fájt egy tömött fogam. Rögtön kértem időpontot a fogorvosomhoz. Nem látott rajta semmit röntgen után sem, így nem csinált vele semmit. Azóta nem fájt, viszont elég sokszor érzek annál a fogamnál lüktető érzést. A hajam rettenetesen hullik. Lehet, hogy mégis gyulladás?

2019. ápr. 24. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj másik fogorvoshoz. Általában ilyen tünetekkel gyökér kezelnek
2019. ápr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annál a fognál lehet a gyökércsúcsnál is gyulladás például és az a rossz, hogy panorámaröntgen nem feltétlenül mutatja ki, csak arról az egy fogról készült röntgen...

Ha az ínyedet megnyomogatod a fog felett, és feszítő érzést érzel akkkor biztos hogy gyulladásról van szó.

2019. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon gyakran. Ha a fertőzés elérte a fogbelet, még az is lehet sajnos tünetmentes. Azért mondom, hogy sajnos, mert ilyenkor ugyanúgy gyökérkezelni kell a fogat, de nehéz elmagyarázni, hogy minek, ha úgy se fáj.

Mikor a fog elhal, akkor egy időre teljesen tünetmentessé válik, akár évekre. A fertőzés ilyenkor továbbterjed a gyökércsúcsi részre, mely szintén lehet gyakorlatilag teljesen tünetmentes, vagy akut fellángolásnál elviselhetetlen fájdalom, rosszabb esetben duzzanat stb

2019. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fruzs33 ***** válasza:
Nekem annak idején algán töméssel kezelték.Szeptember óta szenvedek vele,ahogy a fölötte leghátsó törött fogammal is,feldagadt az arcom is egy picit.Erre antibiotikumot írt fel.Szeptemberben is ezt kaptam.Már nem igazán használ.
2019. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!