Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet ezekkel a fogakkal vmit...

Lehet ezekkel a fogakkal vmit kezdeni?

Figyelt kérdés

Elöl az egyik fogam szeteset,csak a fogmaradvány látszik ki az ínyemből,mellette ami a lapát első fog melletti meg csapos volt a mai napig merthogy leesett az is ráadásul csappal együtt!!

Totál kivagyok pénzem nincs vajon az esztékás fogorvos meg fogja csinálni

Ha egyàltalán meg lehet!!

A párom elött nem merek most már egyáltalán mosolyogni!!

Kedden megyek a fogorvoshoz akkorra van időpontom!!

Köszönöm a válaszokat!

Egy elkeseredett 3 gyerekes anyuka


2018. aug. 11. 17:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni a SOTE Fogorvosi Kart (Szentkirályi utca), ott olcsóbb, és hallgatók csinálják, amikor oktatási félév van. Most nyilván szakorvosok, tanársegédek, adjunktusok, docensek. Meg hogy mikor kell fizetni (általában nem előre kell). De kérdezz rá.
2018. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Kedves 21

Nagyon jó ötlet ?De hogy kell hozzáfogni szerinted?

2018. aug. 11. 22:11
 23/27 anonim ***** válasza:
Akkor maradsz fogatlanul, és nyugi, te leszel az első, aki kihúzatja, mikor a cosnkig tört fogadtól összeszarod magad, olyan fájdalmakat fog okozni ;)
2018. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
34%

Először is nem értem, hogy a 3 gyerekes anyuka rész mièrt lényeges a kérdés szempontjából.

Másodszor igen elkeserítő, hogy valaki, aki a saját anyanyelvén nem tud értelmesen kommunikálni írásban, az szaporodik, ráadásul háromszor.

Harmadszor, aki a saját anyanyelvén nem tud helyesen írni, arról igen nehezen feltételezhető, hogy meg tudja mosni a fogát rendesen (írásod alapján egy olyan buta liba vagy, hogy az fáj).

Negyedszerre olyan nincsen, hogy valakinek porladnak a fogai, vagy hazudozol, vagy az ostobaságod miatt félreértettél valamit. Hacsak nem szenvedsz dentinogenesis/amelogenesis imperfectában (mondjuk amilyen imbecillnek látszol, simán lehet, hogy fingod nincs a saját tested állapotáról).

Negyedszerre az réges régen megdőlt, hogy a terhesség talaján a fogak romlanának. Régi szakik mondják még ezt, vagy olyan orvosok, akik pontosan látják, hogy a kedves páciens menthetetlenül buta és értetlen és egyszerűbb ráhagyni.

Ötödszörre, a fogpótlás mindenki számára fizetős az egész világon. Magyarországon nyugdíjkorhatár felett, 18 év alatt, valamint várandóság alatt van rá kedvezmény, úgyhogy nincs más dolgod, mint újra felcsináltatnod magad, és eltipegni a körzetes orvosodhoz (csak ott veheted igénybe a kedvezményt) és terhességedre hivatkozva megérdeklődni, hogy milyen pótlást vehetsz igénybe kedvezményesen.

Hatodszorra, ha tudod, hogy sz*rok a fogaid, akkor az a minimum, hogy félévente eljársz fogorvoshoz, sikálod napi 3x, fogselymezel naponta 1x legalább. Ha mindezt nem tetted meg, akkor nem a genetikáddal van a baj (nem tudom, miért szeretnek egyesek genetikai selejtek lenni), hanem a hozzáállásoddal. Az elhanyagolt szájhigiénia miatt pedig nemcsak ronda és igénytelen vagy, hanem sz*rszagú is, mert baromi bűzös tud lenni az ilyen.

Lehet megsértődni, vagy mélyen elgondolkodni azon, hogy a saját egészségi állapotodért te hol vagy felelős. Ha nem akarod, hogy a gyerekeidnek is kirohadjanak a fogaik még fiatalkorukban, akkor az első lépés az, hogy 180 fokos fordulatot veszel és a legközelebbi fogorvosi viziten megkérded, hogy korosztály szerint hogyan kell ápolni gyermekeid fogait. Ha ezt nem teszed meg, akkor te nem szereted a gyerekeidet igazán.

2018. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

24 A legjobbat akkor tetted volna, ha ezt az írást, mielőtt kiadtad volna a kezedből megnyomod a törlést.


Mert egy olyan kritikát fogalmaztál meg egy másik emberrel szemben, ami önmagad mérhetetlen ostoba butaságáról, az ismeret teljes hiányáról ad képet.

Csa éppen nem a kérdező személyére, hanem önmagadra.

2018. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Még hogy nem genetikai....

Meg a l*faszt...

Van ismerősöm aki 60 éves és azt se tudja szinte mi a fogkefe mégis jók a fogai.

Én meg hiába használok fogselymet meg hiába suvikszolom romlanak sajnos....:(

Volt osztálytársamnak az apjának 30 évesen kivehetős fogsora volt mert már egy foga sem maradt, sajnos a gyereke is örökölte...


29F

2018. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy puha és könnyen romló fogaid vannak, vagy kemény fogak. Én is ismerek ilyen jó adottságú, erős, szép fogú srácot. Nyilván az ápolás és az odafigyelés segíthet. Olyan, mint az izmok, jó genetikával sokszoros az esélyed a testépítésben pl., de rossz genetikával is jöhet eredmény, csak nehezebben, és egy adott szint fölé soha nem jutsz.
2018. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!