Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a nyelvem hegyén...

Mitől fájhat a nyelvem hegyén egy fehér folt?

Figyelt kérdés

Ma napközben kezdtem el érezni, hogy mintha valami szúrós, folyamatosan fájdalmat okozó valami keletkezne a nyelvem elején.. Most estére, ahol szúró fájdalom van folyamatosan megjelent egy fehér pötty. 1,5 mm2 lehet kb összvissz.. de már az is fáj ahogy csak úgy ott van, meg, ha pl. a fogamhoz nyomom..


Kihez kell ezzel menni? Fül orr gégész? Bőrgyógyász? Fogorvos? Volt már valakinek ilyen?


2018. febr. 1. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisebb az , nekem volt párszor az ízlelőt megböktem egy tűvel kijött a lerakodás és ennyi. A bőr is ürít cserélődik a nyelv is .
2018. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell menned sehová. Olyasmi, mint amikor mosatlan gyümölcsöt eszel. Nagyon tud fájni, de elmúlik magától. Ha egy-két napon belül nem, akkor érdemes ecsetelőt kérned gyógyszertárban. Ploghosol, hasonlók. (Lehet, nem jól írtam a nevét, de leírásod alapján ez másnál is gyakori.)
2018. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam, ez tuti jó rá:


[link]

2018. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem jól írtam a nevét, de a Google egyből kidobta. Nekünk is van itthon, de nem mentem ki a hűtőhöz, inkább rákerestem. Jobbulást!
2018. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Remélem,hogy tényleg elmúlik.. Mert hát ugye, ha holnap nem megyek orvoshoz, akkor csak hétfőn. :/

2018. febr. 1. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem voltam itt egy ideig, de nyugi, pontosan tudom, miről írsz. Ami ilyen hirtelen jön ki fájdalmas pötty, az el is múlik, vagy mint írtam, hétvégén is van gyógyszertár.
2018. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen orvoshoz nem kell elmenned. Ez afta. Vagy megvárod amíg elmúlik vagy vehetsz rá a gyógyszertárban rá való szert.
2018. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta megint volt. És elmúlt 1,5 nap alatt. Elég idegesítő tud lenni. Igénytelennek érzem magam emiatt, pedig tényleg mindig kezet mosok, nem iszok másnak az üvegéből. Annyi, hogy menüzni járok étterembe.
2018. márc. 6. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Épp itt vagyok, aki javasolta, hogy nem kell emiatt parázni.

Ugye, mondtam, hogy elmúlik magától is?:)


Viszont ez egyáltalán nem igénytelenség miatt jön ki. Nem lehetséges, hogy valami miatt legyengült az immunrendszered? Nekem is volt már, ezért is írtam azt, amit, de ilyen sűrűn nem szokott. Egy évben talán egyszer. De van, hogy még ritkábban.

Tél vége van, lehetséges, hogy kevés vitamint eszel és hajlamosabb vagy az ilyen fertőzésekre. Passz, nem tudom. Egyél multivitamint, hátha tényleg az immunrendszered gyenge.

2018. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát, multivitamint rendszeresen szedek..

De amúgy igen, most voltam 1,5 hétig beteg.. Orvosnál is voltam, se antibiotikum, sem semmi. Erős hasfájás, és hasmenés.. Mondjuk jobb is, nem szeretnék gyógyszerrel teletömött lenni állandóan egy kisebb betegség miatt is. :/

2018. márc. 7. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!