Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után vérdugó?

Foghúzás után vérdugó?

Figyelt kérdés

Az létezik, hogy ki esett a vérdugó és lenyeltem?

Délután volt foghúzásom. Nem öblögettem, nem mostam fogat még nem is ettem.

Most nézem és a fog helyén nem látok semmi olyat, ami vérdugóra hasonlítana (semmi piros alvadt vért) csak a seb szélén. A seb nem vérzik.

Mi van ha kiesett? Vissza kell mennem az orvoshoz?

Mit tud csinálni?



2018. jan. 30. 17:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az mennyire ok hogy még fáj?
2018. jan. 30. 18:33
 12/20 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis hogy meg faj!
2018. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiesne a friss vérdugó, akkor vérezne. Nem kicsit, hanem nagyon. Ha ilyesmi történik az véralvadási problémákat jelezhet - a fogorvos ilyenkor nem nyúl bele a sebbe (max. csak gyökérdarab után kutat). Először véralvadás segítő anyaggal próbálkozik (hátha csak kimosta valami, pl. alkohol), ha ezzel nem áll el fél órán belül, akkor összezárja varrattal vagy kauterrel.

Sokkal mélyebb egy fog ürege annál hogy csak úgy beleláss az aljába és épp ezért nem is tud csak úgy magától kiesni. A fogorvos is csak eszközzel tudja kitapintani az alját. Idővel persze fokozatosan összezár és becsontosodik az üreg.

Más dolog ha valamiért elfertőződik a seb és ezért kell visszamenni. Ilyenkor a fájdalom nem csökken, hanem erősödik, a fog helye pedig egyértelműen gyulladást mutat (duzzadt, gennyes, rossz szagú...), viszont nem vérzik (max. csak gennyezik). A fogorvos megnyitja és kitisztítja a sebet, illetve gyulladáscsökkentő csíkot helyez bele.

Szóval akkor kell visszamenned, ha a következő történik: újra vérzik a seb (és nem csak szivárog, ami az első nap előfordulhat), nem múlik a fájdalom, szájzár vagy arcduzzanat keletkezik (bölcsességfognál gyakran számítani lehet ezekre, antibiotikum kúra segíthet).

Ha betartod az orvos utasításait nem lesz baj: 3 napig nincs tej, cigi, alkohol, piszkálgatás, öblögetés, szívogatás. A seb környékét tisztítani kell a sebtől kifelé söprögetve, a fogmosás nagyon fontos, de csak legfeljebb a húzás után 6 órával (kb. amikor már a zsibbadás is elmúlik).

2018. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mindent amit mondott az orvos azt betartottam.

Azért gondolom, hogy kiesett mert nyeltem egyet és akkor éreztem valamit, hogy ment le a nyállal (bár lehet, hogy csak sok volt a nyál), de akkor meg hol van a vérdugó.

2018. jan. 30. 19:06
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne problémázz rajta. Az előző válaszoló tökéletes választ adott, valószínűleg szakember.
2018. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

Természetes hogy faj, nekem olyan gyulladt állapotban húzta ki hogy utána eskuszom nem hazudok de a falat kapartam ahogy ment ki az érzéstelenítés.

Ez tartott 2 napig és abba maradt valamennyire de 6 napig szedtem fájdalomcsillapítót

2018. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma nem lesz, és ha kiesett volna, ömlene a sebből a vér, szóval nyugi!


Egyébként nincs mit látni, max. a seb felszínén láthatod picit, de ne nézegesd.


Ha nagyon fosol, menj vissza, ismét kikaparják a sebet, hogy vérezzen, aztán vagy megint kiesik vagy benn marad.

2018. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a vérdugó mélyen van, közvetlenül a húzás tövében, amit te nem láthatsz szabad szemmel, az meg tök természetes, hogy az alvadt véredet nyeled lefelé, hiszen oldódik a nyállal.


Más: ez csak valami otthoni hiszti, itt Svájcban jópár fogamat húzták már, soha nem riogattak ilyesmivel, hogy jajkiesik, megőrülsz a fájdalomtól majd. Megmondták, hogy ne öblítsek pár óráig meg hanyagoljam a tejet pár napig de ennyi.

2018. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg oda fog nőni. Először lyuk van ott aztán fél napon belül ott lesz a vérdugó is.

Vigyázz rá, ne szivogasd és a nyelveddel se piszkáld. Fogat mosni ott csak óvatosan.

2018. jan. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Most megnéztem és most már valóban látok is valamit a sebben barnás színe van.
2018. jan. 31. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!