Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv 27 éves srác vagyok és...

Gyilok91 kérdése:

Üdv 27 éves srác vagyok és felül csak 5 fogam ami ép a többi vagy lyukas vagy törött. Mi érné meg jobban és mi lenne jó megoldás? A koronák azok nagyon drágák a kivehető felső fogsor meg nem feltűnő?

Figyelt kérdés

#fog #27 éves srác
2018. jan. 11. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 27 évesen kivehetőben gondolkodsz, az bizony később ciki lesz. Akármilyen drága is, rögzített fogsort csináltass. Az ember egyik fő ékessége a szép fogsor. Ez döntő lehet a párkapcsolatban, munkahelyen, stb..


Kivehető fogsort majd ötven év múlva próbáld meg.

2018. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvosszakmailag az a követendő út, hogy a saját fogat (fogmaradványt) a lehető legtovább meg kell tartani. A lyukast be kell tömni, a töröttet (esetleg koronával) helyre kell állítani. Csak azt szabad kihúzni,ami végképp menthetetlen. Azt ne hidd, hogy egy kivehető fogsor örökké tart ! Az öregedéssel együtt változik az ac- és koponya csontozat is, sorvadnak a lágy részek, 5-10 év után újra kell csináltatni.
2018. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A korona nem drága. A fogbeépítés a drága. Kivehetőt 40 évesen sem vagyok hajlandó, de 100 évesen se lenne más a helyzet :) De ezt neked kell eldönteni.

Én elmennék egy jó fogorvoshoz s a menthetőket menteném. Volt olyan fogam, aminek csak a gyökere volt erős, addig mentem, amíg egy fogorvos nem akarta kihúzni, azóta is köszöni, megvan. A fog totális pótlása sokkal drágább, igazából nincs min gondolkodni.

2018. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néztem koronát 40 és ez csak egy fogra.
2018. jan. 11. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:
igen. a 40e olcsó. főleg ha azt nézzük hogy egy implantátum 120e+
2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

el kell menni orvoshoz és megcsináltatni amíg nem késő.


Nekem tavasz vége óta 15fogamat tömték, két fogamat húzták amin kezdetleges ciszta volt, 1gyökérkezelt, 2bölcsességfog húzás, fogkőleszedés párszor és felrakták a fogszabályzót is.


Hála égnek a fogszabályzónak köszönhetően rendbe jön a harapásom és az alsó bölcsességfogakat felhasználva torlodik majd a fogam és nem kell a húzott fogakat pótolni.

2018. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!