Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz fogsor, semmi pénz. Mi...

Rossz fogsor, semmi pénz. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos kiskoromban jópár évig nem volt részem napi szintű fogmosásban, és a családba általános a fogromlás (még annál is, aki mossa). 20 éves leszek, de már most ott tartok, hogy talán ha 10 fogam van, ami "csak" töméssel van ellátva, elöl néhány, ami "gyári", de ezek közt is van már szuvas, nem is egy, sőt törött fogaim is vannak. Húztak is, gyökereztek is. Egy ideig járkáltam maszekhoz, de 2-3 fog után kimerült a keret, ráfanyalodtam az SZTK-ra- aminek a végeredménye az lett, hogy sorban ki kellett gyökerezni és/vagy húzgálni azokat a fogakat, amit ott betömtek, természetesen maszeknál, jó pénzen, utána meg szívhattam a "jó" fogamat, hogy nincs mit enni vele. Rohadnak a fogaim, és nincs pénzem megcsináltatni, kétségbe vagyok esve, talán a végén 25 évesen már fogatlan leszek, ha ez így megy tovább... A kegyetlen fogfájásokról nem is beszélve. Mit lehet ilyenkor tenni?
2013. júl. 8. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza az SZTK orvoshoz! Kutya kötelessége rendbe tenni a fogaidat.
2013. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hiába kutya kötelessége- ha egyszer nagyobb kárt tesz, mint hasznot! Eddig négy fogam bánta, három húzással végződött, ezt kockáztassam? :( Magam hallottam a rendelőben, hogy nem kapnak sem anyagot, sem felszerelést, nem tudnak dolgozni. Pláne, ha még egy ilyen dokit is fogok ki...
2013. júl. 8. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig nincs más választásod.

A kihúzott fogakat pótolni fogja. Hiddal, implantátummal, stb. Az első vizsgálatkor elmond mindent, hogy mit kell csinálni, és az mennyibe fog kerülni. (az anyagért fizetni kell ,csak a munkadíjért nem).


Nekem most raktak fel két koronát a két első fogamra 60 ezer volt darabja, plusz tízezer a két pótfog, amig az igazi elkészült.. Durva árak vannak. :(

2013. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért szídja mindenki az OEP-szerződött orvosokat. Nekik sem céluk, hogy az összes fogadat kihúzzák, ők is ugyanolyan orvosok. Ha kihúzták a fogadat vagy gyökérkezelték, annak bizonyára nyomós oka volt. Írtad, hogy "kegyetlen fogfájások". Ez már olyan előrehaladott szuvasodás jele, amelyet valóban csak az orvosod által alkalmazott módszerekkel lehet kiküszöbölni. Szóval válassz megfelelő szájápolási termékeket. Még ha a legolcsóbb fogkefét és fogkrémet választod, akkor is tettél valamit a fogaid egészségéért. Szerintem nyugodtan menj vissza az OEP-orvoshoz, hidd el, hogy ő is megtesz mindent azért, hogy minél több fogad maradjon. :)
2013. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van időd nap közben eljárni fogászatra, akkor teljesen ingyen elvégzik a konzerváló fogászati kezeléseket.

A fogpótlásért is csak a fogtechnikai díjat kell megfizetni. Az műanyagból 11.500,- Ft koronánként. Fém-kerámiából 14.500,-


Itt hallgatók kezelnek orvosi felügyelet mellett.

Kb 17 éves voltam, amikor először ide küldtek egy sztk fogászati rendelőből. Azóta szinte csak oda járok. Nagyon meg vagyok elégedve a munkájukkal.


[link]


Ott kell jelentkezni a földszinten a recepción és onnan felküldenek a hatodikra a felvételhez. Megkérdezik mit szeretnél és szeptembertől elkezdődik a kezelés. Heti egy-két alkalommal kell menni és eléggé el fog húzódni időben. Egy komolyabb munka kb tavaszra-nyárelőre elkészülhet. Ha tovább húzódna, akkor már az oktató orvos fejezi be. Viszont minden héten az adott időben ott kell lenni. Nekem nemrég ő volt aki végül nyáron befejezte a munkát a számban. [link]

2013. júl. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!