Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás enyhítésére valami...

Fogfájás enyhítésére valami házi praktika?

Figyelt kérdés
Hétfőig ki kéne húznom, és nem akarok 2 óránként gyógyszert beszedni?
2010. máj. 29. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem próbáltam, de a múltkor a fogorvosi rendelőben mondta egy idős néni, hogy ő mikor fáj a foga szegfűszeget rágcsál, és az megszünteti a fájdalmat. Javaslom próbáld ki, ártani biztos nem ártasz vele!

Jobbulást Kívánok!

2010. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nincs valami gyulladáscsökkentő gyógyszered? Vegyél be azt.
2010. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sajnállak, igazán de nincs semmi ötletem. férjem ugyanebben a cipőben jár, de csak június 7.-én jut el orvoshoz. Csak annyi a vigaszom, te már csak kettőt alszol addig. Hiába is írnám, hogy szedjél gyulladáscsökkentőt, de mindjárt itt a hétfő!
2010. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Én egyiket sem próbáltam, de hallottam már olyat, hogy : öblögesd pálinkával; rágj rajta fokhagymát; tegyél a lyukba fogkrémet; és a szegfűszeget is hallottam már
2010. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valami szeszes italt tarts rajta, elzsibbasztja.

Nekem amikor annyira fájt, hogy a falat kapartam, akkor tettem rá jeget, vagy egy kis hideg vizet tartottam rajta.

Kitartás, már csak 2 nap !

2010. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szegfűszeg persze miért is ne pont most nincs, de holnap elrohanok venni.

Igazából nem gyulladt, csak lyukas a tömés alatt. Vagyis nem értek hozzá, lehet be van gyulladva, de tényleg nem akarok annyi sok gyógyszer szedni.

Köszi a válaszokat.

2010. máj. 29. 22:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igazi fájdalom csak ez után jön, a fogorvosom egy szadista nőszemély, jól meg fog kínozni, de talán utána jobb lesz. Legalábbis remélem nem töri össze-vissza a fogam megint.
2010. máj. 29. 22:23
 8/10 anonim válasza:
90%
A szegfűszeget én is olvastam már, hogy az elmulasztja mert tán az orvosok által használt gyógyszernek is ez a fő alkotórésze..
2010. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Üdv, tudom,h nem aktuális már, és remélem is,h a kérdező megszabadult kínjaitól:) ..


De, ha bárki is szenvedne még a fogfájástól, íme néhány abszolút baráti, megleszívű praktika, melyet jómagam tapasztalataiból gyűjtöttem össze :)

Jelezvén,h minden fájdalmat el tudok viselni, csak egyet nem, s ez pedig a fogfájás... ;)


Első, és egyben univerzális gyógyszer: PÁLINKA; ha valaki nem szeretné, bármilyen alkoholos ital megfelel a célra, 50% felett;) (Tehát a sör az nem jó) .. Volt,h arcszesz segített rajtam ;).. Ami fontos: ne nyeljük le az italt!

Algoflex forte VAGY Panadol (reklám helye;)..

Házilag: Fokhagyma, Petrezselyem, szegfűszeg.. és a kiváló, ámbár a kissé odafigyelést igénylő szódabikarbóna!

Nedvesített fülpiszkáló tasak sodabikarbona-ba mártva, a beteg fogra téve fejti ki áldásos hatását. Vigyázni kell,h a többi (ép) fogra ne kerüljön, mert a fogzománccal nem barátok annyira.. ügyeljen az ember közbena nyelésre is, illetve nem előnyös,ha nyállal keveredik; csúnyán képes kiszárítani a szájüreget, ami legalább 3 órán keresztül nem valami bizalomgerjesztő látványt nyújt.. Óvatosan:)

A lényeg,h az alkohol és a sodabikarbona idegeket öl;) ..

Persze a problémák sokrétűek lehetnek, s ezek, ha meg is oldják (látszólag hosszútávra) a gondot, nem érdemes kihagyni a fogorvost..


Kitartást, én együtt érzek minden fogfájóssal! ;)

2010. jún. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dr.Nagy válasza:
85%

Mint fogorvos írom, hogy -bár rengeteg jó minőségű fájdalomcsillapító van forgalomban- én még jobbat nem tudok mondani mint az alkohol! Legalább 40°-os legyen és nem csak öblögetni hanem le is nyelni! Néhány perc múlva garantált a hatás!

(remélem az orvos kollégák ezért nem feszítenek keresztre:-)

2010. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!