Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantáció fiatal korban?

Fogimplantáció fiatal korban?

Figyelt kérdés

Helló Kedves Olvasók!

25 éves vagyok és a felső fogsorommal vannak problémáim,az alsóval szinte semmi.

Alul van 3 tömés,ami szépen tartja magát,úgyértem nem lötyög ki pár hónap alatt,nem kell cserélni-fúrni/faragni negyed évente.

Felül viszont mind tömött,beleértve a frontfogakat is,ami rettentően zavar a beszédben,nevetésben.Csúnya és érzékeny a 16-ból 10 legalább.

Sokat jártam doki(k)hoz,mind mást javasolt.Ilyen olyan korona,gyökérkezelés meg minden.Adok az orvos szavára,hisz ő az orvos,de egy fog kezelése nagyon sokba kerül és több alkalmas.


Namármost arra gondoltam,hogy be szeretném fejezni a fogászatra való járkálást,egyrészt időm sincs arra hogy 3-4x visszamenjek egy 10 perces kezelésért,másrészt meg a pénztárcám sem feneketlen.(30.000-nél járunk és az az egy fogam még mindig nincs kész)

De ebbe ne menjünk bele mennyit fizettem már meg mennyi időt vett igénybe,az a lényeg,hogy elég volt.


Ki akarom húzatni mindet,egy egészséges sincs köztük,még a 2 bölcsességfogam se,pedig azok nemrég bújtak ki.

Kihúzatni és a helyére implantátumokat tetetni majd ha becsontosodott,azokra egy egész felső fogsort.


Valaki esetleg,aki ilyen helyzetben van vagy volt,valami tapasztalatot tudna írni?


Felhoztam már a dokimnak,hogy húzza ki és implantáljunk inkább..egyszer fájjon,egyszer gyógyuljon meg és utána nem kell mennem többet,gyökérkezelni meg töméstcserélni,fehéríttetni stb.Persze fejcsóválás volt a válasz,miért is csinálná mikor az neki nem kifizetődő hosszabb távra..?


Szóval ebben kérném az érintettek segítségét!

Kihez menjek aki megcsinálná és nem csak mellébeszélne? Aki nem mindenáron "megmenteni" akarná a fogaimat,hanem belegondolva a helyzetembe,nekem ez mennyi fájdalom,idő és pénz kidobás.Kidobás,mert megcsinálja,azt mondja kész vagyunk ezzel sem lesz baj egy ideig,aztán 2 hét múlva bennemarad az almában a tömésem vagy a fogam fele,ilyen is volt már.

Hiába tisztítom napi 2-3x fogselyem meg minden sz*r amit csak ki mernek mondani a doktorok,a fogaim porlanak szét,törnek el,esnek ki.


Kicsit vádlóan fogalmaztam,persze senkit nem hibáztatok! Ezt örököltem,a szüleim is megküzdöttek vele.30 évesen már mindkettőnek kivehető fogsora volt..ezt szeretném elkerülni!


1.300.000-ből ki tudnak hozni valami élethosszig tartó,stabil,probléma mentes felső fogsort?

Tudom,sokmindentől függ,de ennél többet nem tudok rá kiadni.Nem is akarok.Ezt is gyűjtögetem évek óta,augusztusig lenne meg ez az összeg.


Szeptemberben lenne egy olyan ünnepség ahol a legjobb formámat kell hoznom,ahhoz pedig magabiztosan kell beszélnem,ennem,mosolyognom!

2-3 hét szabit is ki tudok venni otthonmaradni ha esetleg feltétel a pihenés vagy valami.


Ennyi lenne,köszi,hogy elolvastad és segítesz,ha tudsz :)



2017. márc. 5. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy implant alsó hangon 200ezer, és kb 6-8 hónapig nem lenne fogad
2017. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem javasolnám! Mert hiába szép a látvány fényképeken, de épp úgy el lehet rontani, mint bármi mást. És akkor nincs visszaút..
2017. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat!

Mi lenne akkor a legjobb megoldás?

Ami eredményben,időben és pénzben sem végtelen?

2017. márc. 5. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el ide: villanyident.hu

Nagyon normálisak, az időpontkérésnél mondd el azt, amit ide leírtál, a megfelelő dokijukhoz fognak időpontot adni

2017. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fogorvosok nem mellébeszélnek, ugyanis egészséges fogat eltávolítani szakmailag etikátlan és kifogásolható is (bölcsességfog vagy fogszabályozás miatti eltávolítás egészen más kérdés, ne keverjük ide). Tömött vagy gyökérkezelt fog önmagában nem indikál fogeltávolítást. Nincs az az orvos, aki megkockáztatná azt, hogy eltávolítja az összes fogad, aztán te meg majd jól feljelented, mert meggondoltad magad. Még ha az aláírásoddal meg is erősíted a szándékod, amivel jogilag kifogásolhatatlan az orvos munkája, még akkor is épp elegendő kellemetlenséget okoznál neki. Elég sok ilyen és ehhez hasonló eset volt az elmúlt években, nem fogsz találni olyat, aki elvállalná.

Egyébként 300ezer forint erre amúgy sem lenne elegendő, egy implant önmagában olyan 100-200 ezer között van, ebből kéne legalább 4 és akkor a körhíd, ami akkor már nyilván porcelán, még olyan 300-400ezer. Nem beszélve arról, hogy egy évig teljesen fogatlan lennél, szeptemberre maximum az inplantatumok beültetése lenne meg. Sem anyagilag, sem etikailag nem járható út ez.

2017. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most látom, hogy 1 millió 300ezred van rá. De a lényegen ez igazából nem változtat. Arra sincsen semmi garancia, hogy ha meglesznek az implantok, te azzal mennyit fogsz foglalkozni. Az sem derült ki, hogy a fogágyad és a csontozatod milyen állapotban van. De ha itt nem hiszel nekünk (én mondjuk pont szakmabéli is vagyok, de úgy látom itt elsősorban azt a választ preferálják az emberek, amit hallani akarnak, nem a szakmailag korrektet), akkor keress fel egy dentoalveoláris sebészt vagy parodontológus szakorvost, aki implantológiával is foglalkozik, mondja meg egy hozzáértő. Ha így teszel, akkor viszont szívesen várom a válaszod, hogy mi lesz veled végül!
2017. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,igazad van,kicsit elvitt a hév...most lesz az esküvőm! Plusz 2-3 olyan alkalom amikor nagyon sok szem az én arcomra szegeződik.Kizárólag az enyémre.Nem kell lehurrogni,mert a maxot akarom kihozni abból,ami nekem genetikailag nem adatott.Sem a fehér vagy fehérebb árnyalatú fogak,sem pedig az egészségük.

Konzerváló fogászaton milliószor jártam,tükörrel megnéztem a felső fogsorom esténként fogmosás után,nincs-e hiba,amivel el kell menjek doktorhoz.

Mindig volt! Mentem is!

Most mégis ott vagyok,hogy rosszak a tömések,nulla esztétika,ez is érzékeny,az is.Ha szakmában vagy tudod mennyit kérnek el egy pl gyökérkezelésért.Nem szivesen vergődnék ezzel egész életemben,hogy arra várok mikor melyik fogam törik le,esik ki az amúgy 35.000 Ft-os tömés és sorolhatnám.

Öltem bele pénzt,időt,figyelmet.

Kérdem én mi az amit még tehetnék?

(talán ezért kerestem fel ezt az oldalt,valaki esetleg tudna segítni)


Csont rendben van,szakember mondta.Fogak is rendben vannak,míg hozzájuk nem nyúl valaki,akár csak egy sima fogkőleszedésre,ami ugye semmiféle sérelmet nem okoz a fognak.

De mihelyst valamilyen fogászati kezelés éri,nincs vissza út.Addig addig kell visszajárnom dokihoz,hogy a végén húzás a vége.

Levezetem: Jobb alsó hetes.

Pici lyuk,èszreveszem január 1.

Jan 2. bejelentkezek orvoshoz.

Jan 4. a pici lyuk megduplázta magát.

Doki elkezdi fúrni,mondván kis lyuk kis tömés. (11000.-)

Jan 20 fogmosás,tömés ki,lüktetés be,láz fel.

Jan 21. dokinál kopogtatás.

Jan 22. doki tovább fúr tisztít,hopp meg is nyílt a gyökércsatorna.Na akkor gyökérkezelés be,otthon antibiotikum.(15.000,-)

Legalább 3-4x kell mennem míg tisztogatja,berakja a végleges tömést.(10.000,-)


36.000,-nél járunk!

Eltelik kb egy év.Új év január...tömés kiesik,fog elszürkült,irány az orvos.

Hát hát..ki is lazult a helyéről,tömni már nem érdemes hisz az egész fog el van fúrva már,maga a tömés volt szinte a fog.Húzzuk ki jó? Jobb lesz úgy.(6000,-)


42.000 Ft a vége ennek a huzavonának! És láss csodát,nincs meg a fogam a végén!

Pedig mentem,mikor észleltem,amúgy is megyek fél évenként.

De nincs feneketlen pénztárcám.Végtelen időm.Dolgozok reggeltől estig.Eddig a szerencsén múlott,hogy be tudtam menni doktorhoz!

És nincs fogam a végén ez a lényeg!

Pénzem is elmegy és fogam sincs.


Úgyhogy,igen,a kérdésem valós volt,ki akarom húzatni,hisz látod egy év alatt az a vége.


Nem húzzák ki az egészségeset,azt is megértem és köszönöm,hogy elmondtad,mert ezt eddig nem tudtam.Azzal voltam,ha sok rossz meg kezelt,akkor az a pár egészséges nem téma.Ezek szerint az.De tudom,ha baja lesz,csinálhatnak bármit,a vége húzás lesz.

A vége úgyis az lesz,hogy nem lesz fogam.És még egy csomó pénzt ki is adtam rá.Lidokain literjeit meg szívja fel a testem.A fájdalmamat meg du*jam fel magamnak igaz?

Csak az a fontos,hogy a doktor zsebe vastag legyen.

A beteg érzéseit meg lesz*rjuk,de jó magasról!

Senki nem kérdezte még meg,ugyanmár fiam,milyen érzés takargatni a szádat mikor nevetsz? Milyen hülyén nézel ki mikor a kitörő röhögést vissza akarod tartani?!

Milyen feszkó,hogy valamelyik orvosod száma (mert ugye van vagy 5) ott legyen a zsebedbe!!! Fájdalomcsillapító ott legyen nálad mert akármikor beüthet..

Milyen élet az amit szégyellve élsz végig,miközben a társaidnak természetes..

Enni inni mégcsak véletlenül se tudsz egy jót..de ha lehajolsz reggel a zokni felhúzásnál,már 3 fogad lükteti hogy rossz ötlet volt?!


Tényleg az a lényeg,hogy csak "azt fogadom el amit hallani akarok!"

Tényleg...

Csak az ír ilyet aki még soha hasonló közelében sem volt.


Ha TB mellett még elkér a doki pénzt,Uram bocsá',hogy minőségi munkát akarok! De legalábbis olyat ami tart egy darabig (30-40.000-ért) Nem pedig azt hogy "nem húzom ki,mert még menthető"..menthető,ja,az hogy ő ne kispályás életet éljen,hanem napi 30-40-50.000et kapjon a sima fizuja mellé.A kispolgárok hátán könnyű felmászni,főleg ha azok létrát alkotnak előtte...


Vagy az szúr szemet,hogy 1.300.000 forintom van? És erre akarom költeni?

Felcímkézem és elküldöm egy szeretetszolgálatnak.

A fogaimat meg majd házipálesz hatása alatt kihúzgálom én.Aztán az üres számmal majd kezdhet a doktor amit csak akar.



Köszönöm a semleges válaszokat!

Látom itt sem lehet kérdezni semmit,bunkó válaszadók nélkül,tisztelet a kivételnek!

Pedig az oldal célja egymás segítése lenne,AMIT EDDIG NEM MERTÉL MEGKÉRDEZNI! Ugye...


Leléptem,vissza nem jövök többet,lehet tiltani,törölni stb.

2017. márc. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!