Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet valami bajom, ha majdnem...

Lehet valami bajom, ha majdnem mindennap rágózok? Csak néha marad ki 1-1 nap.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
én régebben minden nap rágóztam mert büdös volt a szám... aztán egyszer amikor elfogyott, akkor rájöttem hogy megvagyok nélküle is, mivel így magától is tisztul valamennyire... (mosok fogat, mielőtt valaki félreértené, csak van fogszabályzóm)
2010. ápr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát a gyomrodnak nem tesz tól jót. Csinálja a savat. A barátom is rengeteget evett csak úgy mert finom, hónapokon keresztül, ésutána lett refluxos:S Nem mondom, hogy emiatt, de lehet van hozzá köze. Amúgy én is sokat fogyasztok, mert dohányzom, már vagy 8 éve, de nekem még nincs panaszom... :)
2010. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emésztés a nyálelválasztással kezdődik. A nyálad kezdi bontani a cukrokat az ételben aztán az emésztőrendszered többi része az étel fennmaradó részét. Ha elkezdesz rágózni, a nyáltermeléssel elkezdődik az emésztés is, ami attól függetlenül, hogy juttatsz-e ételt a hasadba vagy sem, beindítja a gyomrodban a savtermelést.

Én úgy emlékszem iskolai tanulmányaimból, hogy ha éhgyomorra rágózol az felesleges gyomorsavat képez az emésztés folyamán a gyomorban amit ugye nem szív fel semmi, nem köt le semmi ezért a gyomorfaladon kívül semmi mást nem mar. Ez asszem okozhat sebeket a gyomornyálkahártyán/ gyomorfekélyt. Szóval lehet bajod ha túlzásba viszed ( pl. napi 1 csomag hosszú ideig ) Ja és a rágógumiban levő fenil-alanin nagy mennyiségben hasmenést okoz(hat).

2010. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem elhiheted mert 61 éves vagyok kb. 35 évet rágoztam min den egyes nap, naponta 16-18 órát és ua amit reggel betettem, mer t amikor kezdtem sem volt olcsó a fizetésemhez képest. elmnodanám, hogy nem volt büdös a szám, az állandó nyálképzés tisztán tartotta nem csak a szájüregemet, hanem a fogaimat is, és amikor nem tudtam enni vagy mit enni elvettem az éhségérzetemet. ez tuti. a rágoózmaimmal és az inyemmel soha nem volt probléma. én ennek tudom be. pedig napi egyszeri fogmosást csinálo ma is mert ha a fogkefét b e kell tenni a számba már öklődöm.
2010. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!