Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan oldható meg egy fogorvo...

Hogyan oldható meg egy fogorvosi ellátás, ha az ember érzékeny az érzéstelenítőre, illetve kiugrál és fáj az állkapcsa?

Figyelt kérdés
Érzéstelenítőtől hányás,ájulás, állkapocs pedig fáj alapból is,kiropog a helyéből és nagyon kevés ideig is képtelenség nyitva tartani a szájat emiatt. Viszont nem ártana egy fogtömés
2016. ápr. 8. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kimegy a helyéröl az állkapcsom, foghuzást nem tudtam meguszni sajnos fogszabályozás miatt, igy amikor huzták "kiszállt" a helyéröl, de nem fájt..valahogy ki kell birni, sajnos a hányás, ájulásra nem tudok mit mondani.. esetleg ha van olyan hely, ahol elaltatják a beteget, de nemhinném, hogy egy fogtömés miatt elaltatnának... ki kell birni vlhogy..
2016. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
altatásban?
2016. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Többféle érzéstelenítést használnak. Lehet allergiás vagy bizonyos szerekre, akkor kapsz mást, illetve helyi altatással is meg oldható (gázzal).
2016. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogtömésre amúgy sem kell érzéstelenítő. Nem fáj az. Sose kértem. Egyedül gyökérkezelésre kaptam és kértem is volna érzéstelenítőt, mert az más. Egy tömésre felesleges érzésteleníteni.
2016. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor már időnként fáj a fog, tömnek még vagy már gyökérkezelnek? Mennyibe kerül egy ilyen? Altatás mennyire rizikós? Elég egy nyugtatót bevenni fogorvos előtt aki nagyon parázik?
2016. ápr. 8. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:

a fogorvos fogja tudni megmondani, hogy csak tömni kell, vagy gyökérkezelni... mi ezt így nem fogjuk tudni neked megmondani.

egy tömést ki lehet bírni minden nélkül, én eddig életemben egyszer kértem érzéstelenítést, kb csak azért, hogy kipróbáljam milyen, a többit mindig kibírtam nélküle (tömték pár fogam gyerekkoromban). altatásban nem tudom egyébként hol vállalnék el, sztk-s fogorvos tuti nem. viszont az altatásnál a hányás, hányingerm gyengeség ugyan úgy fennállhat.

az álkapcsod meg nézesd meg, hátha lehet vele valamit kezdeni, nem normális, ha ropog, kattog, stb

2016. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már fáj időnként a fogad, akkor valószínű gyökérkezelés kell, az nagyon fájdalmas érzéstelenítő nélkül.
2016. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!