Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszuvasodást vissza lehet...

A fogszuvasodást vissza lehet fordítani?

Figyelt kérdés
Ha a lyuk még nem érte el a dentint, akkor van olyan módszer, amivel - a remineralizáció gyorsításával - vissza lehet fordítani a folyamatot?
2010. ápr. 4. 12:05
 1/8 anonim válasza:
75%

Nem vagyok orvos, de talán:

- "fullf@sza" egészséges életmód. (cukor mentes élet, nagy mennyiségű kalcium bevitel, vitaminok)

- Megfelelő folyadékbevitel

- Maximális szájhigiénia

mellett sikerülhet....

2010. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs. Ha lyukas a fogad akkor minél előbb fogdoki, még addig, amíg a dentint nem éri el.
2010. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Visszafordítani nem lehet,de a további romlást meg lehet akadályozni.Elsősorban azzal,ha jobban figyelsz a fogápolásra és étkezési szokásokra.

És egy különleges módszer:Állítólag egészségesek maradnak annak a fogai,aki kizárólag péntekenként vágja a körmeit.

Nem értem ezt az összefüggést,de a tanácsot megfogadtam és nekem azóta tényleg nincs baj a fogaimmal.ezt egyébként egy holdállásokkal foglalkozó könyvben olvastam.Én figyelem a holdnaptárak tanácsait és ennek eddig már sok hasznát láttam.

2010. ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez most komoly? :D
2010. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,komoly.Segítőnk,a hold-úgy emlékszem ez volt annak a könyvtári könyvnek a címe,amiben ezt a tanácsot olvastam.És nálam valóban bevált.Gondolom,mindaz,amit abban a könyvben leírtak,hosszú idők tapasztalatain,megfigyelésein alapul.
2010. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Állítólag egészségesek maradnak annak a fogai,aki kizárólag péntekenként vágja a körmeit. "


Bocs, de ezen már vagy 5 perce röhögök... :D

2010. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem viccnek szántam,de azért kellemes szórakozást.

Attól,hogy te szkeptikus vagy és jót röhögsz efféle régi bölcsességeken,attól még másnak esetleg segíthet.

Remélem a nagy röhögcsélés közben azért nem felejtettél el a kérdezőnek is adni valami hasznos választ.

2010. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2010. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!