Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kis fogszuvasodást lehet...

Kis fogszuvasodást lehet késlelteni vagy leállítani?

Figyelt kérdés
Találtam egyik hátsó fogam szélé egy fekete kis foltot, ami szerintem szuvasodás. Ha elkezdik ismét rendszerszerűen és gyakrabban fogat mosni, minden étkezés után, akkor megállítható a terjedése, vagy ez már egy megállíthatatlan szekér a leejtőn, amit csak a fogtömés gyógyít?
2010. ápr. 2. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

ha már elkezdődött csak fogorvos tudja helyrehozni

nem hiába mondják hogy moss rendszeresen fogat hogy megelőzd a fogszuvasodást

2010. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy az szuvasodás, lehet akár fogkő vagy elszíneződés is. Én is meglepődtem, de van fekete fogkő.

De legjobb lesz, ha elmész a fogorvoshoz, mert akármi is az, ebben a stádiumban 2 perc alatt helyrehozza neked. Lehet, hogy csak lepolírozza a fogadról, és már el is tűnik. Nem lehet túl mély.

2010. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi, hogy szuvasodást akkor lehet visszafordítani, ha abban a stádiumban van, hogy a fog egy része kis foltban fehérebb, mattabb lesz. Ilyen helyeken felpuhul a fog, és csökken az ásványianyag-tartalma. Ekkor még vissza lehet építeni a ásványi anyagokat. De ezt sokszor nem veszi észre az ember. Ha a fog megfeketedik a szuvasodástól, akkor végleg úgy marad.
2010. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
utolsó válaszolótól kérdezném, hogy pontosan milyen ásványi anyagokkal lehet a fehéredő részeket eltüntetni?
2010. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát pl. megfelelő fogkrém, az Elmex állítólag vissza tudja fordítani. Vagy kérdezd meg a fogorvost, biztos tud fogkrémet ajánlani, vagy valami speciális ecsetelőt talán. De a legfontosabb a gyakori mosás, és fogselyem. Akkor nem fog tovább romlani. Ja és ha nem tudsz fogat mosni éppen, akkor evés után rágó, alma, vagy nyers zöldség, ami szépen letisztítja a ráragadt maradékokat.
2010. ápr. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet az volt a baj, hogy nem minden étkezés után mostam fogat, és gyakran összevissza, felületesen. Most elkezdtem nagyon alaposan, napi háromszor, így talán a terjedést meg lehet állítani, nem?
2010. ápr. 23. 15:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább menj el fogorvoshoz!Két perc az egész.

Utána pedig heti 1x használj Elmex gélt.A fogak fluorozására van,a fogszuvasodás megelőzésére.

Gyógyszertárban lehet kapni,1300 ft körül van,de nagyon sokáig elég...

2010. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!