Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Benne maradt egy tűdarab a...

Benne maradt egy tűdarab a gyökeremben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másik fogorvos sem fogja tudni kiszedni ha elmegyek? Nem fog fájni hogy benne van egy oda nem illő dolog? Mitévő legyek?

Gyökérkezelés közben tört bele..



2016. febr. 9. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Keress fel egy fodrászt...vagy műkörmöst...ja nem,inkább egy fogorvost.
2016. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és a fogorvos csak úgy benne hagyta :D
2016. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom TB-s fogorvosnál jártál.

[link]

Először próbálkozz a megegyezéssel, hátha képes rendesen is dolgozni és el lehet azt távolítani. De ne a Kékfényben mutatott fogtechnikushoz menj aki diploma nélkül fogorvosként praktizált. Magándokiknak ez az eltávolítás nem gond, a kontár fogorvos ki is fizetheti neked.

Én nem hagynám annyiban hogy az a szerszámdarab benne van. Mert góc is keletkezhet miatta a gyökércsúcsnál, ami jobbik esetben a fog eltávolítását teszi szükségessé. De ha úgy gondolod egy évenkéni röntgenes ellenőrzéssel benne is hagyhatod, ha nem okoz komplikációt akkor szerencséd van. A gyökérkezelt fogba szoktak csapot is helyezni egy korona felhelyezése előtt. Az is fémes idegen anyag, viszont az biztosan szövetbarát titán. A fogorvosod legalább azt árulja el hogy mi az anyaga a beletört szerszámnak, de gyanítom hogy saválló acél és nem titán. Márpedig például az implantátumokat nem saválló szerszámacélból szokták készíteni hanem titánból.

2016. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

2.-nak.


Persze és a kérdező odahaza vette észre. Kicsit fájt neki,erre előkapta a sufniból a röntgen gépet és gyorsan csinált egy felvételt,majd kielemezte. :)

2016. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez miért olyan vicces meg hihetetlen. Elküldött a kezelés útén röntgenre és ott van feketén-fehéren hogy benne maradt. De örülök,hogy veletek ilyen még nem fordult elő,ezért nem engem kéne hülyének nézni meg poénkodni,hogy menjek műkörmöshöz.

Nem hiszem hogy én vagyok az első akivel ilyen előfordult úgyhogy azoktól várnék választ akivel már történt hasonló.

2016. febr. 9. 13:20
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm harmadik.
2016. febr. 9. 13:21
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
És ha röntgen kimutatta,akkor miért nem mentél vissza hozzá,hogy szedje ki? Ja,ahhoz ész is kéne mi?
2016. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem is beletörtek már egy tűt. Ezt csak később tudtam meg, amikor fájdalom miatt visszamentem. Egy másik doki nézte meg. Azt mondta, lehetetlenség kivenni és a gyulladás miatt ki kell húzni. Kihúzta. Pótoltattam. Elmentem ügyvédhez. Azt mondta, több éves hercehurca is lehet a perből és az orvos tuti kimagyarázza magát, mert ebből kitudja. Közben meg a gatyám is rámegy. Találkoztam utána egy másik ügyvéddel, de ugyanezt mondta.

Beszélhetsz a betegjogi képviselővel is (a rendelőben ki van függesztve), lehet, egy próbát megér vele beszélni, aztán meglátod. Gyógyulást kívánok.

2016. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ő is tudta,hogy benne van és nem tudta kiszedni,talán ezért tettem fel a kérdést,nem? Hogy másik ki fogja tudni szedni vagy így jártam? De neked meg ehhez kéne ész,hogy értelmezd a kérdést,nem a flegmázáshoz.
2016. febr. 9. 13:36
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
A tesómnak is volt és kb 20 év után gyulladt be neki. A doki nem szólt neki, de akkor én utána olvastam és valahol azt olvastam, hogy nem olyan nagy baj és elég gyakori, viszont a páciensnek szólni kell és rendszeresen nézeti kell, hogy nem mozdult-e el, illetve nem indult-e meg valami gyulladás. Amúgy a fogorvos, mikor már baj volt, próbálta kiszedni, de nem sikerült, így húzni kellett azt a fogat, a szomszédját meg gyökérkezelni (azt hiszem). Nem tudom mi a helyes megoldás, de esetleg konzultálhatnál egy jó magán fogorvossal.
2016. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!