Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Direkt héj vagy fogszabályzó?

Direkt héj vagy fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Amikor 17 éves voltam, kiderült, hogy kellene fogszabályzó. A doktornő nappalit javasolta nekem, amibe benne is voltunk szüleimmel, de utána mondta, hogy ki kellene húzni 4 fogamat illetve valami kütyüt is venni kellene, amivel tágítani kellett volna a fogaimat egymástól vagy nem is tudom már, valami hasonlót mondott. A lényeg, hogy mondta, hogy fájdalmas lenne stb. ezért az éjszakai mellett döntöttem végül, aztán az meg egy kis tréner volt, azt kaptam és semmit sem használt. Visszajártam ellenőrzésekre, és már egy másik doktornő volt ott, aki megnézte a fogaimat és elmondta, hogy ez a tréner nem fog használni semmit sem, és azt mondta, hogy meg lehetett volna oldani az állandó fogszabályzást a fogkihúzás és egyebek nélkül is. Na mondom nagyon jó, főleg, hogy már betöltöttem ekkorra a 18. életévemet sajnos. Aztán később is elmentem egy másik doktornőhöz és megérdeklődtem az állandó fogszabályzást, hogy mennyi lenne és hát 360 000 Ft. :( Jelenleg ez az összeg sok, hogy csak egy fogszabályzót vegyünk. Pedig az állkapcsom is kattog sokszor ha eszek, rágok, úgyhogy fontos lenne, de ez tényleg nagyon sok. A fogsorom nem tökéletes, meg keresztharapásom is van, viszont ami nagyon zavar engem és látszódik is az az első kettesnél az egyik fogam rá van picit nőve a másikra :( Pedig mosolygós lány vagyok, de foggal nem merek mosolyogni és vigyorogni. Annyira rossz, így sincs nagyon önbizalmam de ha szép mosolyom lenne szép fogakkal annyira sokat dobna az önbizalmamon. A neten láttam, hogy van ilyen, hogy direkt héj amivel nagyon szépen megcsinálják a fogakat. Egy fog kb. 20-30 000 F. Én is elgondolkodtam azon, hogy esetleg mi lenne ha megcsináltatnám minél hamarabb, azt az egyetlen fogamat elől egy héjjal, csak ami miatt nem tudok dönteni, hogy az egészséges fogamat le kellene csiszolni ahhoz, és nem tudom, hogy vállaljam-e be vagy várjak arra, míg lesz rendes keresetem és összegyűjtöm magamnak azt a 360 000 Ft-ot, ami ki tudja, hogy mikor lesz. :( Szerintetek mit csináljak? Annyira szeretnék már szép fogakat. :(

2015. dec. 17. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

El kellett volna fogadnod az állandó fogszabit még 17 évesen. Elárulom Neked, így is, úgy is fájni fog, mivel fogszabályozó nincs fájdalom nélkül. A fogak mozognak, ez tartja. Nekem nem kellett fogat húzni, de 2-2 gumit tettek a hátsó jobb és bal oldalra felülre 1-1 fogam elé és mögé, hogy legyen köztük annyi hely, hogy a szajpadlasomra tegyenek egy ívet, ami tartja majd az egész fogsort a megfelelő helyen. Ezt a hátsó 1-1 fogamon rögzítették, ezért kellett a fog körül egy kis hely. Fájt, az első héten nem tudtam rendesen enni. Viszont aztán felkerült az állandó, másfél év után vették le, mert teljesen sorbaálltak a fogaim. Most éjszakaim van lassan két éve, hogy ne mozduljanak vissza a fogak.

Azt ajánlom, inkább spórolj az állandó fogszabira, mert az a legértelmesebb.

19L

2015. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy fáj az is és meg kell szokni. Én attól a tágítástól ijedtem meg nagyon.. / De már mindegy.. :/ Hát igen szerintem is az lenne a legértelmesebb amúgy az állandó fogszabi :) Köszi! :)
2015. dec. 17. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!