Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás utam letört egy kis...

Fogpótlás utam letört egy kis darab fog. Mi a fogászati eljárás? Minősülhet-e sürgősségi ellátásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két éve voltam fogorvosnál, ugyanis a két első fogam csúnyán elszuvasodott (nagyon rövid idő alatt, a genetikának is nagy szerepe volt benne). Akkor nagyon szenvedtem vele, mert néhány nap alatt kellett megcsinálni mindent. Nem tudom pontosan, mi történt, azt hiszem gyökérkezelték az egyik fogam, meg is műtötték az ínyem, illetve csapot tettek a két első fogam közé és arra építették a fogat. De nem korona. A lényeg, hogy a tegnap letört egy talán két mm-es, pici darab az egyik érintett fogbol. A kérdésem az, hogy így az egész építést / tömést le fogják fúrni, vagy hozzá tudnak illeszteni egy pici darabot? Hogyha az egészet ujracsinálják, akkor ismét új csapot kell tenni? Tehát ugyanaz lesz-e a procedúra, mint első alkalommal, csak több furassal vagy valami más? Holnap ismét el kell utaznom, van rá esély hogy ezt a doktor meg tudja csinálni rögtön? Azt tudom hogy ha mondjuk úgy dönt, hogy korona kell, az több napba kerül. Ugyanakkor ha az egész macerát megcsinálta ezelőtt 3 nap alatt sebeszettel együtt, akkor talán ez i sikerülhet. Magánrendelőbe járok egyébként és rettenetesen be vagyok kakázva a fogászatoktól

:D köszi a válaszokat!



2015. szept. 7. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd ha látja, eldönti a fogorvos, mit ajánlott tenni. Az is lehet, hogy elég, ha csiszolással rendbehozza és nem kell nagyobb beavatkozás.
2015. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A csiszolás pontosan mit jelent, mármint mit csiszol? Teljesen hülye vagyok a témában. :DD
2015. szept. 7. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!