Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogfúrás vagy az injekció a...

A fogfúrás vagy az injekció a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Mivel az injekció után nem érzel fájdalmat...
2015. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az injekció tűrhetően fájdalmas, a fogfúrás meg borzasztóan kellemetlen érzés. De még nem hallottam, hogy valaki belehalt volna.
2015. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én pl. az injekciót meg sem érzem.
2015. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jól adja be, akkor az injekciót nem is érzed.

Akkor szokott KICSIT fájni, ha előlre adja.

A fúrás meg mivel el vagy érzéstelenítve, egyáltalán nem fáj. Kicsit talán akkor, ha gyulladásban van a fog, de bőven elviselhető. Lehet, hogy kicsit kellemetlen, ahogy fúrogat ott, de nem fájdalmas.

2015. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha fáj, miközben fúrják, akkor kérj még injekciót. Ha be van gyulladva, akkor kérj antibiotikumot, ami leviszi a gyulladást és csak utána furkálják. A fúrás NEM fájhat. A húzás sem. Ha fáj, akkor a doki valamit rosszul csinál. Most húzták ki 2 bölcsessség fogamat, kicsit sem fájt, pedig pasi vagyok.
2015. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja az injekció fájása meg attól függ, hová adják. Az lehet rossz. De ott is ha a doki drága tűt használ, az kevésbé roncsol és kevésbé is fáj. Persze feszíteni fog, de azzal nem lehet mit kezdeni.
2015. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Arra értettem hogy kérjek l-e inekciót, mert az rosszabbnak látszik mint a fúrás.
2015. aug. 1. 21:39
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem gyerekkoromban injekció nélkül fúrt egy nagyszerű fogorvos, nem voltak rossz élményeim. Ezért aztán, amikor 15 évvel később újra fúrni kellett volna, nagyon nem akartam az injekciót, mert nagyon bizarrnak tűnt a gondolat, hogy az ínyembe szúrjanak. De megint volt olyan mázlim, hogy találtam egy empatikus és jó fogorvost, aki pár másodperc alatt megnyerte a bizalmam, és amikor azt mondta, ő adna, beleegyeztem. Marhára majréztam tőle, de egyáltalán nem fájt.

Ahogy hallottam, manapság szinte mindenkit megszúrnak. A doki nyugodtabb, hogy nem okoz fájdalmat, és biztosabb kézzel dolgozik + te sem rándítod el esetleg önkéntelenül a fejed.

Szóval, "legyen":)

Szerintem az a kulcs, hogy találj egy olyan orvost, akinek a kezei között biztonságban érzed magad.

2015. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Injekció.

Fogfúráshoz felesleges kérned, mert nem fáj.

2015. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy kell-e injekció, attól függ, mekkora a lyuk, és mennyire bírod a fájdalmat. Nekem csináltak így is, úgy is, de ajánlom, hogy kérj injekciót, mert akkor legalább jól elzsibbad, és fogororvos is jobban oda tud koncentrálni, mert nem kell megállnia minden nyöszörgésnél hogy rendben van-e a beteg, kér-e mégis injekciót :)

Nem sokszor szokták felajánlani, de lehet kérni előtte lidocain spray-t oda, ahova a tűt szúrják, úgy még az sem annyira kellemetlen.

2015. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!