Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért érzékeny a fogam a hidegre?

Lipton18 kérdése:

Miért érzékeny a fogam a hidegre?

Figyelt kérdés
Nos, kezdem az elejéről, hogy érthetőbb legyen a kérdésem.Tehát június elején felrakták nekem az állandó fogszabályzót. Utána egy pár napig fájtak, és érzékenyek voltak a fogaim, de max. egy hét után már tudtam enni normálisan(azt leszámítva, hogy harapni nem tudtam). Most egy pár napja voltam ívcserén, viszont el kellett mennem betömetni az egyik fogam, így mikor levették a felső ívet, elmentem, betömték a fogam, és utána mentem vissza(még aznap), hogy feltegyék az új ívet. Ezután megint nehezen tudtam enni egy darabig, de mostmár tudok(egy hete se volt), viszont egy baj van: ha hideget iszok, akkor az egyik fogam mindig fáj utána.Ez a fogam nem az, amit betömtek(még csak a közelében se van, mert a tömött fog felül van, ez pedig alul) Kérdem én, hogy mi okból lehet érzékeny?Lehet, hogy összefügg az ívcserével?Köszönöm előre is a válaszokat!

2015. júl. 25. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is most volt ilyen panasz, megnézte a fogorvos és azt mondta hogy annál a fognál ami érzékeny az ín fel van csúszva és kilóg a fognyak. azért az érzékenység. azt mondta használjak sensodyne rapid fogkrémet. kicsit segített rajta. másik oldalt fogam meg az édesre érzékeny.
2015. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán lyukas?
2015. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.:Köszönöm, lehet nekem is ez lesz, elnézek majd a fogorvoshoz egyik nap vele. :)

2.:Nem, biztos, hogy nem lyukas, mivel kb. egy hete tömte be a fogorvos egy másik fogam, és akkor átnézte az egész fogsorom, hogy nincsen-e másik lyukas fogam, és csak az volt, amit tömött:/

2015. júl. 28. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Volt fogkő szedés?
2015. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem hiszem, hogy volt fogkőleszedés, de egyik nap elmentem a fogorvosomhoz, és azt mondta, hogy érzékeny fogakra való fogkrémmel mossam mostantól a fogam, és így már nem fáj:)
2015. aug. 6. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!