Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzatnád a bölcsesség fogadat?

Kihúzatnád a bölcsesség fogadat?

Figyelt kérdés

Az egyik felső bölcsességfogam szuvas és egy kis darab letört belőle. Alapvetően szerintem menthető lenne, mert se nem fáj, se nem olyan szörnyű a helyzet, a legutóbbi fogorvosi látogatásomon mondta az orvos, hogy szuvas, de még nem kell vele semmit csinálni, majd később (mondjuk ez milyen hülyeség, de csak nem mond ilyet, ha nem így van) de azon gondolkodom, hogy lehet jobb lenne inkább kihúzatni. Annyira hátul van, hogy ha rendesen körbe akarom mosni állandóan öklendezek miatta, és igazából a rágásomhoz szerintem nem sokkal járul hozzá, viszont mivel kicsit ferdén kifelé áll, ezért időnként, ha olyat eszek, akkor marha kellemetlen és kényelmetlen, ha valami ráragad és ahogy összecsukom a számat, olyan, mintha odacsípné az arcom, de még a nyelvemmel sem egyszerű elérni és ilyenkor marha zavaró, hogy egyáltalán ott van annyira hátul és csak a baj van szegénnyel. Most, hogy még toldozni foldozni és kéne úgy vagyok vele, hogy nem is biztos, hogy akarom én a dolgot.. Főleg, ha azt nézem, hogy már ment tönkre a tömés alatt fogam, amit utána gyökérkezelni kellett, meg betétet rakni bele, mert nem sok maradt belőle meg ilyenek, hát ezzel a fogammal se a macerát nem akarom majd pár év múlva megcsinálni, se annyit nem költenék rá, mert alapvetően annyira nem tartom hasznosnak..


Csakhogy, azért mégis egy fog, ami menthető és néha sajnálom, hogy más örül, ha megmaradnak a fogai, én meg kiakarom huzatni..


Te mit tennél a helyemben?


2015. jún. 17. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Toldozhatod-foltozhatod most, aztán ha mégis gondot okoz, kihúzatod később. Az miért nem jó opció? Vagy miért bonolyítod?

Vagy ha zavar, húzasd ki most

2015. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

19 évesen húzzattam ki felső kettőt. És sokkal jobb nélküle tényleg. nincs torlodás a számban.

Holnap húzatom az egyik alsót.

2015. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod tisztítani (különösen a hátsó oldalát), akkor orvosilag nem indokolt a megmentése. Lehet hogy ezért nem akarta betömni neked, mert annak nincs értelme hogy egy pár évig megtartod és utána a tömés alá szuvasodik meg elfogkövesedik. Én kihúzatnám a helyedben.
2015. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első azért is van bajom azzal is, hogy toldozza-foldozza most,és akkor majd később ha baja lesz megszabadulok tőle, mert ugye nem ingyen van az sem. (Jó igen, a körzetinél biztos, de nekem 3 fogamat csinálta a körzeti mind alászuvasodott, és az egyikre majdnem 90 ezer forintott költöttem utána, hogy megmentsék... Áprilistól júliusig jártam gyökérkezelésre, mivel alig maradt a fogból ezért inlay kellett bele, meg ilyenek. Én ilyet mégegyszer nem akarok, visszatértem a magán fogorvoshoz, azokkal a fogaimmal még sose volt baj, amit ott csináltak. De nem ingyen van.)

2015. jún. 23. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!