Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az alábbi esetben is érdemeseb...

Az alábbi esetben is érdemesebb a gyökérkezelés + teljes korona feltétele, mintha eltávolítanák a gyökeret és fogpótlás lenne?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Van egy olyan fogam, amiben nagyon régi tömés van, és körülötte már a fogam nagy része letört, hogy a tömés nagyobb felületen látszik majdnem, mint fog.


Lehet, hogy amikor eltávolítanák a tömést, azzal a még maradék fogból is törne le. Előre nem tudható.


Ilyen esetben lehet az, hogy gyökérkezelik, és teljes koronát tesznek rá? Vagy Ilyenkor már nem oglalkoznak gyökérkezeléssel, hanem eltávolítják a gyökeeret is és majd teljes fogat kellene póoltatni?


2015. máj. 30. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy van-e repedés a gyökéren, illetve hogy egyenes és nem szerteágazó. Nyilván törött/repedt vagy görbe gyökeret nem lehet gy.kezelni.

Egyébként nem lehet hogy korábban már gyökérkezelték a fogat? Az ideg nélküli fog egy idő után kiszárad és törékennyé válik.

2015. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem tudok arról, hogy valaha is lett volna gyökérkezelésem. Nekem eddig vagy tömtek, vagy húztak.

Ezért is váltottam orvost, mert feltűnt, hogy neki könnyebb lett volna a húzás, mint egy komolyabb tömés, vagy fog felépítése. Persze ez SZTK-s rendelésen volt.


Utána átmentem magánorvoshoz, ahol legelőször is volt egy teljes körű állapotfelmérés, és azon a lapon van, az egyik foghoz írva, hogy gyökérkezelés és korona teljes felépítése. Akkor mondta is, hogy lehet, még a maradt fogkoronából is törhet le, amikor a régi nagy tömést távolítja el.


Gondolom, ha annyira nem lenne egyenes, hanem szerteágazó lenne a gyökér (3 gyökerű fogról van szó),alapból nem írta volna oda, hogy gyökérkezelés.


Ezért kérdeztem, hogy ha már szakorvos azt ajánlja, akkor érdemesebb bevállalni a gyökérkezelést és a teljes korona felépítését későbbi fogpótlás helyett?


Most az anyagi vonzata "mellékes". De ha lehet, akkor inkább saját gyökér maradjon, stb. még ha a korona már nem is lehet saját.

2015. máj. 30. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha letörik belőle, akkor gyökérkezelés után csappal és koronával még meg tudják cisnálni, így pár évig megúszod a fogpótlást.
2015. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvosom mondta, hogy addig amíg fel lehet épiteni a gyökérre koronát akár csapos megoldással is, addig mindenképp válasszam azt. Az implantátumok amellett hogy drágák, sok hónapig épülnek be a csontba, nem lehet rájuk koronát építeni azonnal.
2015. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!